Policie hledá svědky přepadení auta s penězi

ČTK ČTK
18. 1. 2012 18:31
Kriminalisté hledají svědky z areálu liberecké benzinky
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Radek Pecák

Liberec - Policie hledá svědky přepadení posádky auta na převoz peněz, které ve středu odváželo tržbu z benzínové stanice Alfa Station v Londýnské ulici v Liberci. Přepadeným se útočníky podařilo zadržet a peníze uchránili.

Pachatelé, třiačtyřicetiletý Čech a o tři roky starší cizinec, skončili v cele. Nyní kriminalisté žádají o pomoc svědky, kteří si v areálu benzínky všimli něčeho podezřelého, informovala policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Pachatelé se o přepadení pokusili minulý týden ve středu krátce před 14:00. Kriminalisté potřebují informace od lidí, kteří se na čerpací stanici - uvnitř nebo venku, pohybovali od 13:00 zhruba do 13:45. Případní svědci se s nimi mohou spojit na telefonním čísle 606 749 447 nebo prostřednictvím linky 158.

Policie o případu informovala minulý čtvrtek. Suchánková tehdy uvedla, že kriminalisté v souvislosti s případem prověří i další dosud neobjasněné loupeže v Česku. Pachatelé byli obviněni a hrozí jim až 15 let vězení.

Závažný trestný čin se na čerpací stanici Alfa Station stal i na podzim roku 2007. Ozbrojený pachatel tehdy zastřelil čerpadláře. Střelce loni soud poslal na 13 let do vězení.

 

Právě se děje

před 13 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy