Lupiči svázali rodiče a dítě a vzali jim statisíce

ČTK ČTK
20. 1. 2012 18:38
Po Jedovnicích na Blanensku se šušká, že přepadený muž vydělal peníze nekalým způsobem
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Jedovnice (Blanensko) - O statisíce korun přišla ve čtvrtek rodina z Jedovnic na Blanensku. Do jejího domu vnikli večer dva muži, svázali otce, matku a jejich pětileté dítě. V domě pak našli hotovost, s níž odešli.

ČTK to zjistila z neoficiálních zdrojů. Mluvčí policie Petra Vedrová potvrdila, že se loupež stala, ale blíže ji nekomentovala.

"Mohu pouze říci, že nikdo nebyl zraněn a že si případ převzala jihomoravská policejní správa. Po pachatelích se pátrá," doplnila. Lupičům hrozí po dopadení až 12 let vězení.

Po Jedovnicích se povídá, že přepadený muž patrně vydělal peníze nekalým způsobem. Oficiálně se k tomu nikdo nevyjádřil. Krátce po přepadení se podařilo obětem dostat se z pout a přivolat policii.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí. Pro ČTK to řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle Heřmánkové Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

"Rasismus je jed." Merkelová odsoudila útok v Hanau, střelec byl podle ní extremista

Podle německé kancléřky Angely Merkelové toho hodně ukazuje na to, že střelec z Hanau byl motivován pravicovým extremismem, rasismem a nenávistí k lidem jiného původu. Merkelová to ve čtvrtek řekla na tiskové konferenci v Berlíně. "Hluboký smutek cítím já i lidé v celém Německu," dodala.

"Na závěrečné posouzení (činu) je příliš brzy," uvedla dále. "Ale mnohé teď nasvědčuje tomu, že pachatel byl motivován pravicovým extremismem, rasismem a nenávistí vůči lidem jiného původu, jiné víry nebo jiného vzhledu," podotkla.

"Rasismus je jed, nenávist je jed. Tento jed existuje v naší společnosti a nese vinu už na příliš mnoha zločinech."

Zdroj: ČTK
Další zprávy