Na ledovce se srazil autobus, kamion a auto, 18 zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 12. 2014 17:25
Nehoda se stala u Žalmanova na Karlovarsku. Zraněné převezly sanitky do nemocnic, většinou měli poranění lehčího rázu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Osmnáct lidí se v úterý ráno zranilo při nehodě na silnici I/6 mezi Karlovými Vary a Prahou u Žalmanova.

Na namrzající silnici se tam srazily autobus, osobní a nákladní auto. Zraněné převezly sanitky do nemocnic, většinou měli poranění lehčího rázu. Rychlostní silnici nehoda na celý den zablokovala a policie odkláněla dopravu. Doprava se na I/6 vrátila až po 17:00, řekla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Autobus převážel podle Bakurové děti. Sanitky odvezly do nemocnic v Karlových Varech, Ostrově a Sokolově 18 lidí s lehkými a středně těžkými zraněními, včetně tří řidičů havarovaných vozidel.

"Na místo nehody vyjelo šest sanitek, dva vozy s lékařem a jeden vůz hromadného neštěstí, do hasičského autobusu přestoupilo 34 dětí, které byly bez zranění, a pod zdravotním dohledem odjely," řekla Bakurová.

Karlovarská nemocnice na základě první informace o hromadné nehodě čekala až 52 pacientů. "Nemocnice zmobilizovala lékařský tým a vyčlenila potřebnou lůžkovou kapacitu," řekl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

Po upřesnění rozsahu nehody i jednotlivých zranění nakonec nemocnice v Karlových Varech přijala k ošetření pouze devět pacientů. "Ve všech případech šlo pouze o lehká zranění, převládaly pohmožděniny, zhmožděniny a jedno zlomené zápěstí. Po ošetření byli všichni pacienti propuštěni domů do ambulantní péče," dodal Podracký.

Podle hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného (ČSSD), který na místo nehody dojel, nebylo třeba vyhlásit mimořádné opatření, přestože událost byla vyhodnocena jako hromadné neštěstí.

Všichni odešli po svých

"Hasiči, policisté a záchranná služba to zvládli bez problémů. Jak mi řekl velitel zásahu, všichni byli schopni od nehody odejít po svých. Pokud ale měly nějaká zranění, byly děti převezeny na vyšetření do nemocnic," řekl. Podle hejtmana v autobuse jely děti z karlovarské stavební střední školy na výlet do Prahy.

Nehoda se podle Týřové stala kolem 8:00. "Řidič osobního automobilu jedoucí ve směru od Karlových Varů na Prahu dostal při předjíždění na kluzké vozovce smyk a narazil do protijedoucího kamionu. Vzápětí do toho narazil ještě autobus z Karlových Varů do Prahy, ve kterém cestovalo přes 40 lidí," uvedla Týřová.

Policie odkláněla dopravu přes Žalmanov. Na objížďce ale chvílemi vznikaly kolony.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy