reklama
 
 

Prahu čeká kolaps. V noci zasedal krizový štáb

AKTUALIZOVÁNO 2. 12. 2014
reklama
Český hydrometeorologický ústav rozšířil výstrahu na všechny kraje až do úterních 18:00.

Prahu čeká kolaps. V noci zasedal krizový štáb

reklama
6:05

V Praze nejezdí tramvaje. Nahradí je autobusy, cesta do práce se ale zřejmě výrazně zkomplikuje.

5:58
ledovka

Ledovka se může ráno tvořit také na Olomoucku, kde opět prší a místy sněží. Silnice jsou po chemickém posypu většinou holé a mokré. "Někde je na nich rozbředlý sníh a z tající sněhové kaše se může tvořit ledovka," varoval dispečer olomoucké správy silnic.

5:54
ledovka

Kalamitní stav je vyhlášen také na sousedním Prostějovsku, kde byla kvůli spadlým stromům a větvím uzavřena silnice mezi obcemi Myslejovice a Otaslavice a komunikace druhé třídy spojující Drahany s Nivou.

"Situace se od pondělí nezlepšila. Chvíli prší, chvíli zase mrholí a nad ránem začalo i sněžit. Vozovky chemicky ošetřujeme, stále se ale tvoří ledovka a místy i ledová tříšť. Sjízdné jsou pouze se zvýšenou opatrností," řekla dispečerka prostějovské správy silnic.

5:53
ledovka

Kalamitní stav platí v úterý ráno i na Přerovsku a Prostějovsku. Tři úseky silnic byly po pádu námrazou obalených stromů a větví uzavřeny. Řidiči by raději neměli vyjíždět.

"Padá déšť se sněhem a teploty jsou dva až tři stupně pod bodem mrazu, takže na silnicích se stále tvoří ledovka. Na území okresu i nadále platí kalamitní stav," řekl ráno ČTK dispečer přerovské správy silnic.

Uzavřena byla silnice mezi Přerovem a Prosenicemi.

5:50
ledovka

Do ulic Olomouce v úterý ráno kvůli námraze na trolejích nevyjely tramvaje. Dopravu cestujících zajistí náhradní autobusy, uvedla dispečerka olomouckého dopravního podniku.

V Olomouci už sice neprší, teploty se ale pohybují pod bodem mrazu, takže námraza se na trolejovém vedení stále drží.

Výlukové jízdní řády náhradní autobusové dopravy budou mít podle dispečerky ve srovnání s tramvajovou dopravou delší intervaly. 

1:16
Twitter

Prahu stále blokují nepojízdné tramvaje.

1:09

Výsledky zasedání krizového štábu: Pokud se dnes ráno kvůli namrzlým trolejím nepodaří v Praze obnovit tramvajový provoz, vyjedou náhradní autobusy. V provozu budou určitě páteřní linky a hlavní spoje, řekl ČTK po půlnočním zasedání pražského krizového štábu řekl generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy Jaroslav Ďuriš. 

"Může se stát, že se nepodaří tramvajovou dopravu obnovit, a tudíž připravujeme ranní špičku zajistit autobusovou dopravou," řekl Ďuriš. Dopravní podnik podle něj burcuje řidiče autobusů, aby bylo možné zprovoznit co největší množství linek. "Nemusí se to povést v určitých okrajových částech Prahy," dodal. Denní provoz tramvají začíná kolem 5:00.

0:03
Twitter

Informace pro cestující noční MHD v Praze: Noční tramvaje nahradí autobusy, potvrdil dopravní podnik. 

23:36

Primátorka Prahy Adriana Krnáčová svolala na půlnoc kvůli komplikacím s námrazou mimořádné jednání krizového štábu, sdělil šéf pražského dopravního podniku České televizi.  

Adriana Krnáčová /ANO/ Adriana Krnáčová /ANO/ | Foto: DVTV
23:21
Twitter

Pražský dopravní podnik se snaží troleje odledovat manipulačními jízdami tramvají bez cestujících. Počítá ale s variantou, že na linky nočních tramvají vyšle autobusy. Zároveň vyzývá cestující, aby při úterní cestě do práce využili zejména linek metra. 

23:15
Twitter

Cestující vlaku IC 541 "Hutník" museli evakuovat hasiči. Přímo z vlaku o tom informuje jeden z pasažérů.

23:13
Twitter

Zpožděné, resp. zrušené vlakové "uvěznily" desítky cestujících v čekárně pražského hlavního nádraží.  

23:08
železnice

České dráhy se snaží uvízlé vlaky odtáhnout pomocí dieselových lokomotiv na nádraží, kde je lze vytopit, lidé mohou najít útočiště například v čekárnách. V zamrzlých soupravách poháněných elektrickými lokomotivami se kvůli námraze na trolejích netopí.

23:01
Twitter

Hlavní nádraží v Praze. Vlaky na odjezdech zpožděny o několik hodin, některé spoje byly dokonce zrušeny.

22:31

Hlavní tah z Frýdku-Místku, který vede jak na hranice s Polskem, tak na hranice se Slovenskem, je kvůli ledovce v obou směrech neprůjezdný. Silnici R48 zatarasily kamiony v úseku mezi obcemi Dobrá a Dolní Žukov. Jeden v koloně havaroval. Bouraly i osobní vozy. Auta v kolonách stráví až pět hodin.

Na místě zasahují policisté a hasiči. Poskytují pomoc řidičům, kteří v koloně uvízli. Podle informací Národního dopravního informačního centra mohou ve směru na Frýdek-Místek strávit v koloně až pět hodin. V opačném směru se očekává zastavení dopravy na další dvě hodiny.

V koloně jsou vozy, které na cestu z Frýdku-Místku do Třince vyjely v 15:00. Na cestě, která běžně trvá 20 minut už strávili více než šest hodin a další je čekají.

22:25
Twitter

Takto vypadá aktuální situace na hlavním nádraží v Praze. Vlaky nabírají zpoždění až čtyři hodiny.

22:19
Twitter

Na řadě železničních tratí stále stojí uvízlé vlaky (červené značky ukazují postižené spoje). 

22:03

Kvůli námraze na trolejích v úterý ráno v postižených oblastech nevyjedou desítky vlaků.

Velké problémy budou na hlavních i regionálních tratích zejména na Moravě a ve středních Čechách. Pesimistické scénáře mluví až o polovině vlaků, které ráno v námrazou zasažených částech země zůstanou stát ve stanicích. Lidé by proto v úterý raději neměli cestovat vlakem.  

Semafor červená stávka železnice vlak koleje Foto: Reuters
22:01

Jak to bude s cestováním městskou hromadnou dopravou v Praze během úterního dopoledne? "Vzhledem k aktuální předpovědi počasí očekáváme zítra ráno výrazně snížený rozsah provozu Pražské integrované dopravy," uvedl mluvčí Ropid Filip Drápal. Cestujícím doporučil, aby se o aktuální situaci v dopravě informovali na internetových stránkách organizace Ropid a jejím profilu na sociální síti Facebook.

21:57
Twitter

Takto vypadá momentálně situace na Dejvické v Praze.

autoři: Domácí, ČTK | 1. 12. 2014

Související

    Hlavní zprávy

    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama