autonehoda

Nejvíce nehod kvůli přehnané rychlosti zaviní řidiči do 24 let, loni víc než třetinu

Nejvíce nehod kvůli přehnané rychlosti způsobují mladí řidiči do 24 let, jen loni se na těchto nehodách podíleli z více než třetiny. Stoupá u nich i podíl na celkových škodách. Ukazují to data Portálu nehod. Rychlá jízda nebo nepřiměřená rychlost jsou dlouhodobě nejčastější příčinou vážných dopravních nehod, způsobují přes 40 procent smrtelných incidentů na silnicích.

"Právě ti nejmladší a nejméně zkušení jezdí rychleji a poměr nehod zaviněných z důvodu nepřiměřené rychlosti je u nich zdaleka nejvyšší," řekl Jan Chalas ze společnosti DataFriends, která je provozovatelem Portálu nehod.

Poměr nehod způsobených přehnanou rychlostí se podle statistik snižuje s tím, jak postupně roste věk řidičů. Zatímco u řidičů do 24 let je podíl na nehodách zapříčiněných rychlou jízdou 33,4 procenta, u řidičů ve věku 25-31 let je to 24,46 procenta a v další věkové skupině řidičů od 32 do 38 let je to pak 19,94 procenta.

Podle dat Portálu nehod mají mladší řidiči výrazný podíl také na celkové výši škod, které v roce 2020 vznikly z důvodu nepřiměřené rychlosti. Řidiči ve věkové skupině 25-31 let takto způsobili celkové škody za více než miliardu korun, nejmladší věková skupina do 24 let k tomu pak přidala 816 milionů Kč.  Rizikovost mladších řidičů potvrzují i údaje pojišťoven.

Zdroj: ČTK

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK

Na D1 u Modletic havarovala desítka aut, na místě jsou zranění

Na dálnici D1 u Modletic nedaleko Prahy dnes dopoledne havarovalo osm až deset aut. Na místě jsou zranění, řekla ČTK bez dalších podrobností policejní mluvčí Markéta Johnová. Podle Národního dopravního informačního centra byl směr na Brno kvůli přistávání vrtulníku dočasně neprůjezdný, poté se podařilo obnovit provoz připojovacím a pravým jízdním pruhem.

Auta podle Johnové bourala hodinu před polednem na 12. kilometru ve směru na Brno. "Podle prvotních informací je to hromadná dopravní nehoda osmi až deseti vozidel ve směru na Brno," uvedla mluvčí. Kolik lidí bylo zraněno, zatím nevěděla.

Zdroj: ČTK

Provoz na D11 zastavila nehoda cisterny a srážka čtyř aut, obnovil se večer

Dopravu na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou ve směru na Hradec Králové dnes od rána komplikovaly nehody. Od 62. kilometru směrem na Hradec se po odklizení havárie cisterny provoz obnovil večer, úsek mezi 50. a 62. kilometrem uzavřený kvůli hromadné nehodě čtyř aut byl zprovozněn po šesti hodinách kolem 22:30. Vyplývá to z informací mluvčí krajské policie Ivy Kormošové a policie na twitteru.

První nehoda se stala ráno na 67. kilometru, cisterna se překlopila na bok do příkopu, nikdo nebyl zraněn. Druhá nehoda se stala odpoledne na 60,5 kilometru před sjezdem z D11, souvisela s kolonou, která se tvořila při výjezdu z dálnice. Při nehodě dvou osobních a dvou nákladních aut utrpěl jeden člověk zranění.

Zdroj: ČTK

Muž ve Zlíně vběhl pod auto, na místě zemřel

Pětadvacetiletý muž zemřel v sobotu po půlnoci ve Zlíně poté, co ho srazilo osobní auto. Podle policie muž vběhl vozu do cesty, řidič už střetu nedokázal zabránit. Mladého muže se snažili na místě resuscitovat záchranáři, ale bezúspěšně. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila ČTK policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Tragická nehoda se stala po 02:30 v Okružní ulici ve chvíli, kdy tudy projížděl čtyřiatřicetiletý řidič. "Řidič jel ve směru od centra Zlína v pravém jízdním pruhu, chodec mu vběhl do cesty zleva. I přes několik desítek minut trvající resuscitaci se chodce nepodařilo zachránit a lékař konstatoval smrt," uvedla policejní mluvčí. Policie u řidiče na místě vyloučila požití alkoholu a drog. Škoda na voze je předběžně 150 tisíc korun.

Zdroj: ČTK , Domácí

Nehoda dvou osobních aut u Počernic si vyžádala dva životy a zranění dítěte

Při čelní srážce dvou osobních aut v Praze 20 zemřeli v pátek večer dva dospělí lidé. Těžce zraněné zhruba desetileté dítě musel do nemocnice přepravit vrtulník. Příčiny nehody vyšetřuje policie, ulice Národních hrdinů je uzavřená. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Auta se střetla kolem 19:00 v podjezdu pod Pražským okruhem. Na místo vyjeli kromě policistů také hasiči ze Satalic a Strašnic a záchranná služba. Zhruba půlhodinový pokus o resuscitaci dvou mužů byl neúspěšný, zemřeli na místě, uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Zraněné dítě, které bylo po celou dobu při vědomí, bylo převezeno do Thomayerovy nemocnice.

Příčinu nehody vyšetřují policisté. Po dobu vyšetřování a odklízení následků havárie je ulice ulice Národních hrdinů obousměrně uzavřená.

Zdroj: ČTK

Dvě osoby zemřely po autonehodě u Jasenné na Zlínsku, silnice je opět v provozu

Dvě oběti si vyžádala dopravní nehoda, která se stala dnes ráno u Jasenné na Zlínsku. Sdělila to zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku byla po dobu vyšetřování uzavřená, policisté v obou obcích odkláněli dopravu. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín kolem 05:30, silnice se opět motoristům otevřela před 13:00.

"Řidička osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic v levotočivé zatáčce zřejmě z důvodu vysoké rychlosti čelně narazila do stromu a s vozidlem skončila na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Při nehodě zahynula nejen řidička, ale také její spolujezdkyně. Totožnost obětí potvrdí až nařízená soudní pitva," uvedla Kozumplíková.

Zdroj: ČTK

Čelní střet dvou aut u Cvikova na Českolipsku si vyžádal šest zraněných

Při čelním střetu dvou osobních aut u Cvikova na Českolipsku ve čtvrtek ráno utrpělo zranění šest lidí. Nehoda se stala na silnici I. třídy 13, která je kvůli tomu u odbočky na Svor uzavřená. Řekla to mluvčí policie Ivana Baláková. Objízdná trasa vede přes Rousínov nebo Sloup v Čechách. Policie odhaduje, že provoz v místě nehody bude omezen zhruba do 11:00.

Nehoda se stala okolo 6:00 na rovném úseku, na němž řidič vozu značky Peugeot předjížděl podle Balákové přes plnou čáru jiné vozidlo. "Nestačil se zařadit a čelně se střetl s protijedoucím mitsubishi," uvedla Baláková.

Zdroj: ČTK

Při nehodě dvou vozidel na Chrudimsku se zranilo osm lidí, mezi nimi i děti

Při čelním střetu dvou vozidel v Nasavrkách na Chrudimsku na silnici I/17 se v sobotu dopoledne zranilo osm lidí včetně dětí. Zraněné záchranáři odvezli do nemocnice. Řekla to mluvčí policie Lenka Vilímková.

Vůz Citroën jel od Chrudimi, od Trhové Kamenice vozidlo BMW, které začalo předjíždět. Vozy se následně v blízkosti čerpací stanice čelně střetly. V každém voze cestovali čtyři lidé, podle informací policie v BMW byly dvě děti.

Zdroj: ČTK

Srážka auta s chodcem skončila smrtí

Při dopravní nehodě na poblíž Žďáru nad Sázavou zahynul v neděli ráno chodec. Mezi obcemi Ubušín a Benátky jej srazil osobní automobil. Přesné příčiny tragické události policisté vyšetřují. 
Nehoda se stala před 05:00 na silnici II/375. "Na místo ihned vyjela zdravotnická záchranná služba, policisté a hasiči," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dodala, že vozovka je nyní kvůli vyšetřování tragické události neprůjezdná.

Zdroj: Domácí

U Stochova havarovala dvě osobní auta, dva lidí jsou těžce zranění

U Stochova na Kladensku se dnes v podvečer čelně srazila dvě osobní auta, dva lidé utrpěli těžká zranění. Nehoda se stala při předjíždění přes plnou čáru, řekla ČTK policejní mluvčí Petra Potočná. Podle prvotních zpráv bylo zraněných šest a bourala tři auta, to se ale nepotvrdilo.

Pětadvacetiletý řidič Škody Octavie podle mluvčí předjížděl v úseku, kde by předjíždět neměl, a čelně narazil do protijedoucího vozu Audi. V něm cestovali pětadvacetiletý řidič se stejně starou spolujezdkyní. Řidič octavie a spolujezdkyně z audi utrpěli těžká zranění, druhý z šoférů z nehody vyvázl bez zranění.

Příčinu a okolnosti srážky policisté dál vyšetřují.

Pokračovat