reklama
 
 

Hejtman Karlovarského kraje rezignoval, post opustí v lednu

13. 12. 2014
Náhradu za Josefa Novotného bude ČSSD teprve hledat.

Karlovy Vary - Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný podal v sobotu na krajské konferenci ČSSD písemnou rezignaci na svou funkci. Odejít má 31. ledna 2015.

Na funkci náměstka hejtmana rezignoval také Petr Navrátil, jehož konference zvolila krajským předsedou ČSSD.

Kandidáta na hejtmana ale bude ČSSD teprve hledat, řekl nový předseda ČSSD v kraji Petr Navrátil.

Spolupracovníci Novotného nepodpořili

Ačkoli Novotný, který je poslancem, oznámil odchod z funkce hejtmana už v polovině listopadu a ve čtvrtek na krajském zastupitelstvu svůj úmysl zopakoval s tím, že odejde k 11. únoru, stále ještě existovala možnost, že jej spolustraníci na konferenci podpoří.

Ale nestalo se tak. Podal proto rezignaci, dokonce k dřívějšímu datu, než původně zamýšlel.

Pokud nebude svoláno mimořádné krajské zastupitelstvo, minimálně od 1. do 12. února 2015, kdy je plánované další zasedání krajských zastupitelů, povede kraj první náměstkyně Eva Valjentová (KSČM).

Hledají se tři noví radní

Navrátil, který je také starostou Chebu, původně také zamýšlel, že si po nějakou dobu ponechá funkci krajského náměstka. V sobotu se jí ale vzdal, a to k 11. únoru příštího roku.

"Souvisí to s tím, že jsem vždy preferoval post starosty. Ale souvisí to i s dalším koaličním vyjednáváním," doplnil Navrátil. Ve funkci krajského předsedy strany nahradil Miloslava Čermáka.

Po rezignaci hejtmana a jeho náměstka bude hledat ČSSD tři nové krajské radní. Třetí místo souvisí s koaliční dohodou s KSČM, podle níž se v polovině funkčního období změní poměr členů rady z 5:4 ve prospěch KSČM na 4:5 v prospěch ČSSD.

Jasno bude do půlky února

Na konferenci se nemluvilo o kandidátovi na hejtmana. Podle Čermáka tak připadá v úvahu 11 z 13 krajských zastupitelů za ČSSD.

Jak v sobotu řekl Navrátil, koaliční jednání s komunisty už začala a ČSSD má vytvořen vyjednávací tým, složený ze zástupců všech okresů.

Jasno by ohledně nového hejtmana chtěli mít sociální demokraté v Karlovarském kraji do zastupitelstva 12. února.

autor: ČTK | 13. 12. 2014

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Karlovarský kraj

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama