reklama
 
 

Za neplacení daní finanční úřad zabavil mražené potraviny

3. 8. 2015 15:28
Mražené potraviny za rekordních 8 milionů korun zabavili zaměstnanci jihomoravského finančního úřadu s asistencí celníků. V následujících týdnech půjde jídlo do veřejné dražby.

Jihomoravský krajCelníci a zaměstnanci finančního úřadu v posledním červencovém týdnu v rámci exekuce na neplatiče daní zabavili mražené potraviny v hodnotě 8 milionů korun.

"Jednalo se o první akci, kdy bylo našimi zaměstnanci zajištěno tak velké množství mražených výrobků. Zajištěné věci nyní poputují do veřejné dražby," dodal Ing. Martin Komárek, ředitel finančního úřadu.

Mezi zabavenými potravinami jsou ryby, jikry, kuřecí maso a zelenina. Aktuálně je vše uloženo v externě nasmlouvaném chladicím skladu, jelikož finanční úřad nedisponuje vlastní chladírnou. Náklady na uskladnění se přičtou k dluhu, který k exekuci vedl.

"Zatím není jisté, zda se vše bude dražit najednou, nebo zda potraviny rozdělíme. Nejprve je nutné vše pečlivě připravit," vysvětlil mluvčí Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj David Stančík. Do aukce tak potraviny půjdou nejdříve za týden, přihlásit se do ní bude moci kdokoliv.

Podle úřadu k zabavování potravin dochází jen opravdu výjimečně. Mražené potraviny pak úředníci zabavovali poprvé. "Nejčastěji dochází k zabavení hotovosti nebo vybavení podniku. Poměrně často úřad zabavuje pohonné hmoty,"  dodal Stančík.

Kromě potravin celníci a úředníci zabavili i 800 000 korun v hotovosti a na bankovních účtech a zajistili pohledávky za 3,5 milionu korun.

autor: David Kořínek | 3. 8. 2015 15:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama