Za neplacení daní finanční úřad zabavil mražené potraviny

David Kořínek
3. 8. 2015 15:28
Mražené potraviny za rekordních 8 milionů korun zabavili zaměstnanci jihomoravského finančního úřadu s asistencí celníků. V následujících týdnech půjde jídlo do veřejné dražby.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Jihomoravský krajCelníci a zaměstnanci finančního úřadu v posledním červencovém týdnu v rámci exekuce na neplatiče daní zabavili mražené potraviny v hodnotě 8 milionů korun.

"Jednalo se o první akci, kdy bylo našimi zaměstnanci zajištěno tak velké množství mražených výrobků. Zajištěné věci nyní poputují do veřejné dražby," dodal Ing. Martin Komárek, ředitel finančního úřadu.

Mezi zabavenými potravinami jsou ryby, jikry, kuřecí maso a zelenina. Aktuálně je vše uloženo v externě nasmlouvaném chladicím skladu, jelikož finanční úřad nedisponuje vlastní chladírnou. Náklady na uskladnění se přičtou k dluhu, který k exekuci vedl.

"Zatím není jisté, zda se vše bude dražit najednou, nebo zda potraviny rozdělíme. Nejprve je nutné vše pečlivě připravit," vysvětlil mluvčí Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj David Stančík. Do aukce tak potraviny půjdou nejdříve za týden, přihlásit se do ní bude moci kdokoliv.

Podle úřadu k zabavování potravin dochází jen opravdu výjimečně. Mražené potraviny pak úředníci zabavovali poprvé. "Nejčastěji dochází k zabavení hotovosti nebo vybavení podniku. Poměrně často úřad zabavuje pohonné hmoty,"  dodal Stančík.

Kromě potravin celníci a úředníci zabavili i 800 000 korun v hotovosti a na bankovních účtech a zajistili pohledávky za 3,5 milionu korun.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy