Policie zlikvidovala varnu pervitinu v centru Brna, obviněným hrozí 10 let vězení

ČTK ČTK
12. 9. 2018 11:01
Kriminalisté získali informace o výrobě drog v centru města v létě a začali se případem zabývat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - Brněnští kriminalisté z toxi týmu zlikvidovali další varnu pervitinu, tentokrát přímo v centru města. Z nedovolené výroby drog obvinili jednoho muže a jeho známou. Zadržený muž měl u sebe kradenou pistoli, skončil ve vazbě. "V případě uznání viny jim u soudu hrozí až desetileté vězení," uvedl na policejním webu mluvčí Pavel Šváb.

Kriminalisté získali informace o výrobě drog v centru města v létě a začali se případem zabývat. "Na začátku září tak mohli policisté z jihomoravské zásahové jednotky vstoupit do objektu v centru města a zadržet notně překvapeného podezřelého, který s rukavicemi na rukou právě vyráběl pervitin," uvedl mluvčí.

Třicetiletý Brňan, který měl při sobě kradenou pistoli, zprvu nereagoval na pokyny zasahujících policistů, k poslušnosti ho přiměla až hrozba namířenou střelnou zbraní. Při následné prohlídce objevili policisté celkem 138 položek, šlo o blistry od léků, plastové kanystry, varné sklo, váhy a další nezbytné propriety pro výrobu drog. Na dvou zapékacích miskách bylo zhruba 600 gramů efedrinu, což je meziprodukt. Z něho by se dalo podle mluvčího vyrobit 2100 dávek pervitinu. Celková suma při prodeji drog by činila půl milionu korun.

"Ve stejnou dobu proběhla i domovní prohlídka v jednom šlapanickém bytě, ve kterém se nacházely dvě ženy. Obě byly vyzvány k podání vysvětlení, což vzápětí učinily. V bytě se našlo i několik krabic s léky ze zahraničí," uvedl mluvčí.

Obviněnému muži a jeho šestadvacetileté známé nyní hrozí za zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až desetileté vězení.

Do vězení chodí lidé, kteří by jinde nemuseli, říká šéfka věznice:

Je otázka, jestli je správné zavírat tolik lidí, míní ředitelka věznice ve Světlé nad Sázavou Gabriela Slováková, iniciátorka Běhu se žlutou stužkou. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 19 minutami

V bratislavském sídle Penty zasahuje policie

V sídle finanční skupiny Penta ve slovenské Bratislavě zasahuje policie. Informuje o tom server Aktuality.sk. Důvod není jasný. Policie zásah nekomentuje, více informací by měl brzy poskytnout ministr vnitra Roman Mikulec. Šéf Penty Jaroslav Haščák byl jedním z aktérů v kauze Gorila.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy