reklama
 
 

Policie dopadla drogový gang, který vyrobil pervitin za 70 milionů korun

24. 5. 2016 18:58
Policisté zadrželi skupinu 12 lidí, která v posledních dvou letech vyrobila pervitin v hodnotě až 70 milionů korun. Šest varen pervitinu provozovali v Praze 6 a 7, Roudnici nad Labem a na Kladensku. Zadrženým hrozí trest deset až 12 roků vězení. Při domovních prohlídkách policisté zajistili 100 gramů čerstvě uvařeného pervitinu, krátkou střelnou zbraň, která je v databázi odcizených věcí, nebo protitankovou střelu.

Praha - Kriminalisté zadrželi skupinu 12 lidí, kteří podle policie za poslední dva roky vyrobili drogy, za které by na černém trhu mohli utržit až 70 milionů korun. Šest varen pervitinu provozovali v Praze 6 a 7, Roudnici nad Labem a na Kladensku.

Zadržení jsou ve věku od 28 do 57 let, všem hrozí deset až 12 roků vězení. Informoval o tom mluvčí Tomáš Hulan.

Jednotlivé varny produkovaly 60 až 100 gramů drogy měsíčně. Při domovních prohlídkách policisté zajistili 100 gramů čerstvě uvařeného pervitinu, krátkou střelnou zbraň, která je v databázi odcizených věcí, nebo protitankovou střelu. Její funkčnost zkoumají znalci. Našli také několik odcizených jízdních kol, ukradený motocykl, tři osobní vozy a 750 tisíc korun v hotovosti.

Policie má 200 svědků

"Všichni obvinění se na trestné činnosti podíleli poměrně stejnou měrou. Jedni pouze vařili, jiní zase výhradně dealovali a někteří stihli obojí," uvedl Hulan.

Policisté mají zhruba 200 svědků, kteří drogy kupovali. Zadržení jsou obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu a nedovoleného ozbrojování. Za to jim hrozí deset let vězení, ale znalecké posudky mohou ještě věc překvalifikovat a trestní sazba by se pak zvedla až na 12 let.

Jako hlavního aktéra policisté označují čtyřiapadesátiletého muže, který byl v minulosti už patnáctkrát odsouzen. "Distribuoval drogu při výkonu svého povolání. V tomto směru se jedná o určitý paradox, neboť tento muž pracoval jako ochranka v jedné drogerii, kde i přeprodával drogu svým zákazníkům," dodal Hulan.

autor: ČTK | 24. 5. 2016 18:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama