reklama
 
 

Onkologický ústav nezakáže návštěvy, blízcí pacientům pomáhají. Kdo se necítí dobře, ať ale nechodí

6. 1. 2017 14:45
Kvůli hrozící epidemii chřipky zakazují některé nemocnice návštěvy pacientů. Onkologický ústav v Brně však na toto omezení nepřistoupil a návštěvy dál povoluje. Podle něj je kontakt pacienta s jeho blízkými velmi důležitý. Zároveň ale zdravotníci nabádají, aby lidé na návštěvu nechodili, pokud se necítí dobře.

Brno – Masarykův onkologický ústav v Brně nezakáže návštěvy, jak doporučuje lůžkovým zdravotnickým a sociálním zařízením krajská hygienická stanice kvůli vysokému výskytu chřipky. Důvodem je důležitost kontaktu pacientů s blízkými, zdůvodnila v tiskové zprávě mluvčí ústavu Zuzana Joukalová. Podle ní by však měli odložit návštěvu všichni, kteří se necítí dobře. Ostatní nemocnice v kraji naopak návštěvy ve většině případů zakazují.

Ústav bere doporučení hygieny na vědomí. "Je si ale plně vědom toho, že pro onkologické pacienty je nesmírně důležitý kontakt s nejbližšími. Proto oddělení striktně neuzavírá. Apelujeme ale na všechny, kteří by za pacienty chtěli přijít a necítí se dobře, aby návštěvu odložili," uvedla Joukalová.

Na zákaz návštěv zatím nepřistoupila ani kyjovská nemocnice. Oproti tomu s okamžitou platností zakázala návštěvy Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně a vyškovská, hustopečská i břeclavská nemocnice. Od soboty bude zákaz platit ve Fakultní nemocnici Brno, ve Znojmě, Boskovicích i Hodoníně, kde se respirační infekce mírně rozšířila i mezi zaměstnance.

Vedoucí protiepidemického oddělení jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek řekla, že v kraji zatím není chřipková epidemie, ale hygienici ji v nejbližších týdnech očekávají. V kraji se zvýšil počet akutních respiračních onemocnění, jako je nachlazení nebo kašel. Hygienici proto vydali doporučení lůžkovým zařízením zakázat návštěvy. Nemocných je asi 1800 na 100 000 obyvatel, což je kolem 22 tisíc mezi 1,2 milionu obyvatel. Nemocní chřipkou netvoří ani deset procent. Hranice epidemie je v Jihomoravském kraji kolem dvou tisíc nemocných na 100 tisíc obyvatel.

autor: ČTK | 6. 1. 2017 14:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama