V chomutovské nemocnici se léčí dvě ženy s prasečí chřipkou

ČTK ČTK
29. 2. 2016 17:35
V chomutovské nemocnici leží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) dvě ženy s chřipkou typu H1N1, tzv. prasečí chřipkou. Informaci potvrdil Jiří Vondra, mluvčí společnosti Krajská zdravotní, pod kterou nemocnice v Chomutově patří. Ženy jsou ve věku 65 a 75 let. "Jedna od 23. února a druhá od 16. února. Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení jsou obě ženy hospitalizované zejména v souvislosti s průvodními závažnými respiračními problémy," uvedl Vondra. V poslední době se prasečí chřipka znovu objevila na Ukrajině. Od vypuknutí epidemie koncem září loňského roku v zemi podlehlo tomuto onemocnění 253 lidí.
Virus prasečí chřipky
Virus prasečí chřipky | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 47 minutami

Ázerbájdžán převzal od Arménie další oblast na Karabachu

Ázerbájdžán převzal od Arménie kelbadžarský okres, druhý ze tří trojice regionů, k jejichž předání Baku se Jerevan zavázal v dohodě o ukončení bojů v Náhorním Karabachu. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na ázerbájdžánské ministerstvo obrany.

Ázerbájdžánská armáda vstoupila do kelbadžarského okresu v noci na středu středoevropského času, kdy na místě bylo již po půlnoci. Stalo se tak poté, co ženisté vyčistili horské silnice na trase vojsk od min.

K předání okresu mělo podle dohody původně dojít už 15. listopadu, Baku však termín prodloužilo o deset dní s odvoláním na humanitární důvody. Uvedené tři okresy obklopují samotný Karabach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy