Nehoda osmi vozů komplikuje dopravu na silnici mezi Pískem a Českými Budějovicemi

ČTK ČTK
18. 12. 2017 9:58
Nehoda osmi vozů komplikuje dopravu na silnici I/20 u obce Dasný na Českobudějovicku. Na vozovce, která spojuje České Budějovice s Pískem, Strakonicemi nebo Prachaticemi se tak tvoří kolony. Nehody se staly i na dalších silnicích, dopravu v Jihočeském kraji na některých místech ztěžuje sníh. "Havárií máme od rána hlášený velký počet. Ale nikde se nejedná o závažnou událost a prakticky všechny nehody jsou bez zranění. Řidiči musí počítat s tím, že vzhledem k tomu, že od nedělního večera sněžilo, může být sjízdnost vozovek komplikovanější," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS ČR
 

Právě se děje

před 30 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy