Nehoda kamionu s osobním autem uzavřela dálnici D11 směrem na Prahu. Na místě zasahoval vrtulník

ČTK ČTK
14. 12. 2017 17:08
Nehoda kamionu a osobního auta na sjezdu z dálnice D11 na 68. kilometru u Nového Města na Hradecku uzavřela po 16:00 dálnici ve směru z Hradce Králové na Prahu. Informovala o tom mluvčí policie Eva Prachařová. Osobní auto při nehodě narazilo zezadu do návěsu kamionu. Záchranáři k havárii vyslali vrtulník. Bližší informace ke zranění lidí mluvčí neměla k dispozici. Řidiči mohou uzavřený úsek dálnice objet po silnici první třídy číslo 11. Z dálnice mohou sjet na sjezdu Dobřenice na 76 kilometru dálnice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 35 minutami

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy