Bankovní kartou už zaplatíte i MHD v Karlovarském kraji

ČTK ČTK
3. 1. 2016 15:03
Cestující v Chebu a v Sokolově budou moci od jara platit v autobusech městské hromadné dopravy nejen hotovostí nebo předplacenou čipovou kartou, ale nově také bezkontaktní platební kartou. Službu nabídne dopravce Autobusy Karlovy Vary. Stejnou novinku chystá pro dopravu v lázeňském městě také karlovarský dopravce Dopravní podnik Karlovy Vary.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČSOB

Sokolov - Společnost Autobusy Karlovy Vary připravuje platbu jízdného bezkontaktní bankovní kartou. Novou službu chce dopravce, zajištující MHD v Sokolově a Chebu, začít zkoušet zhruba do jara letošního roku, řekl ředitel Autobusů Karlovy Vary Zdeněk Suchan. Doplní tak stávající možnosti platby předplacenou čipovou kartou a hotovostí.

"Bude to pouze pro bezkontaktní bankovní karty, nebude možnost použít klasickou kartu. Bezkontaktní karty se hodně rozmáhají. Bude s nimi možné platit jak dospělé, tak i zlevněné jízdné. Do budoucna připravujeme i možnost dobíjet dopravní kartu, ale zatím budeme zkoušet tuto základní službu," řekl Suchan.

Cestující, kteří mají bezkontaktní bankovní kartu a nevlastní čipovou kartu dopravce, tak už nebudou muset mít připravené drobné v Chebu 12 a v Sokolově 14 korun. Jen přiloží kartu k čidlu.

Platbu běžnou bezkontaktní bankovní kartou připravuje i Dopravní podnik Karlovy Vary, který provozuje systém Karlovarské karty. Ta je úzce provázaná na Plzeňskou kartu a využívá i její systém. Nové odbavovací přístroje, které chce karlovarský podnik nakoupit, by mohly už zvládat platbu i bankovní kartou.

 

Právě se děje

Další zprávy