Bankovní kartou už zaplatíte i MHD v Karlovarském kraji

ČTK ČTK
3. 1. 2016 15:03
Cestující v Chebu a v Sokolově budou moci od jara platit v autobusech městské hromadné dopravy nejen hotovostí nebo předplacenou čipovou kartou, ale nově také bezkontaktní platební kartou. Službu nabídne dopravce Autobusy Karlovy Vary. Stejnou novinku chystá pro dopravu v lázeňském městě také karlovarský dopravce Dopravní podnik Karlovy Vary.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČSOB

Sokolov - Společnost Autobusy Karlovy Vary připravuje platbu jízdného bezkontaktní bankovní kartou. Novou službu chce dopravce, zajištující MHD v Sokolově a Chebu, začít zkoušet zhruba do jara letošního roku, řekl ředitel Autobusů Karlovy Vary Zdeněk Suchan. Doplní tak stávající možnosti platby předplacenou čipovou kartou a hotovostí.

"Bude to pouze pro bezkontaktní bankovní karty, nebude možnost použít klasickou kartu. Bezkontaktní karty se hodně rozmáhají. Bude s nimi možné platit jak dospělé, tak i zlevněné jízdné. Do budoucna připravujeme i možnost dobíjet dopravní kartu, ale zatím budeme zkoušet tuto základní službu," řekl Suchan.

Cestující, kteří mají bezkontaktní bankovní kartu a nevlastní čipovou kartu dopravce, tak už nebudou muset mít připravené drobné v Chebu 12 a v Sokolově 14 korun. Jen přiloží kartu k čidlu.

Platbu běžnou bezkontaktní bankovní kartou připravuje i Dopravní podnik Karlovy Vary, který provozuje systém Karlovarské karty. Ta je úzce provázaná na Plzeňskou kartu a využívá i její systém. Nové odbavovací přístroje, které chce karlovarský podnik nakoupit, by mohly už zvládat platbu i bankovní kartou.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy