Zima to nevzdává. Na většině Česka sněží, v Jeseníkách napadlo až 15 centimetrů

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 15. 3. 2016 9:10
Úterní ráno znesnadnilo cestování řidičům. Na většině území Česka padá sníh nebo déšť se sněhem. Podle výstrahy meteorologů, která platí až do dnešních 10:00, může na horách hlavně na východě země napadnout několik centimetrů sněhu. Do deseti centimetrů může nasněžit na většině území České republiky, v nížinách padá déšť se sněhem.
Na dálnici D1 kousek za Prahou vzorně uklízí sypače.
Na dálnici D1 kousek za Prahou vzorně uklízí sypače. | Foto: Ondřej Kořínek

Praha - Do Česka se vrátila zima a počasí komplikuje cestování hlavně řidičům. V Jeseníkách napadlo až 15 centimetrů sněhu. V nižších polohách se většinou objevuje déšť se sněhem.

Na Vysočině komplikuje dopravu sníh a déšť se sněhem. Dohlednost je kvůli srážkám snížená. Hlavní tahy jsou mokré po chemickém ošetření, na vedlejších leží rozbředlá vrstva sněhu krytá posypem. V kraji v noci vyjelo na sedm desítek sypačů. Teploty se pohybují kolem nuly a sněžit by mělo i přes den.

Rozbředlý sníh na Jesenicku a Šumpersku

Hlavní silniční tahy jsou v Olomouckém kraji sjízdné. Řidič by měl dbát zvýšené opatrnosti v horských oblastech. V Jeseníkách v noci napadlo až 15 centimetrů sněhu. Silnice na Jesenicku a Šumpersku ráno pokrývá rozbředlý či ujetý sníh, všechny vozovky jsou v těchto horských okresech se zvýšenou opatrností sjízdné. Navzdory vydatnému sněžení zatím podle dispečera v tomto horském okrese nejsou hlášeny žádné dopravní problémy.

V noci v Libereckém kraji připadlo až deset centimetrů sněhu. Pro nákladní dopravu se v 8:00 otevřel hraniční přechod do Polska v Harrachově na Semilsku, který silničáři kvůli sněhu uzavřeli. Ostatní silnice v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Během rána v kraji může napadnout až deset centimetrů sněhu. Pro cesty do hor silničáři doporučují řidičům sněhové řetězy.

V noci na úterý sněžilo i ve Zlínském kraji. Nový sníh se podle informací Ředitelství silnic a dálnic drží na vozovkách ve vyšších polohách Valašska, na silnicích druhé a třetí třídy na Vsetínsku je sníh rozbředlý. Ostatní komunikace v kraji jsou většinou mokré po chemickém ošetření, místy mohou namrzat. Řidiči by proto měli jet opatrně.

Silnice mezi Ostravicí a Bílou je pro kamiony opět uzavřena

V Moravskoslezském kraji přes noc napadlo až 12 centimetrů sněhu. Silnice se ale podařilo udržet sjízdné. Jediný uzavřený úsek cesty je stále mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku, ovšem jen pro kamiony a nákladní auta s přívěsem. Pokud se počasí nezhorší, mohla by se cesta otevřít už dnes v poledne.

V Pardubickém kraji od středních poloh komplikuje sněžení a sněhové přeháňky. Na silnicích leží rozbředlý sníh. V okolí Litomyšle by mohly vozovky namrzat.

V horských oblastech Královéhradeckého kraje v noci sněžilo, podle silničářů od středních poloh ležela až třícentimetrová sněhová vrstva. Všechny komunikace byly ráno se zvýšenou opatrností sjízdné. Nejvyšší denní teploty v kraji vystoupají na šest stupňů Celsia

V celých jižních Čech vydatně sněží. Teploty se ráno pohybovaly okolo nuly. Nedaleko Dívčic na Českobudějovicku skončil v příkopu kamion.

Silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Ve vyšších polohách leží čerstvý sníh. S tím musejí počítat i řidiči na dálnici D8 směrem k hranici s Německem. Policie řeší nehody na Děčínsku a Litoměřicku. Meteorologové upozorňují na to, že na horách se mohou tvořit sněhové jazyky.

Sněžení nebo smíšené srážky deště se sněhem od časného rána ovlivňují dopravu na silnicích v Plzeňském kraji. Srážky přicházejí od severovýchodu, takže zatímco na Plzeňsku a Rokycansku už byli silničáři v terénu, na Klatovsku a Domažlicku ještě nesněžilo. Sněžení postupně zasahuje celý kraj.

Středočeské silnice jsou mokré, řidiči by měli být zvláště opatrní na cestách nižších tříd ve většině okresů. Hlavní tahy jsou po chemickém ošetření sjízdné bez omezení. Na většině území Středočeského kraje je zataženo a padá déšť se sněhem. Viditelnost je místy snížená kvůli srážkám.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

V zatopeném lomu na Bruntálsku v neděli zemřel jednašedesátiletý potápěč

V zatopeném lomu ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku v neděli odpoledne zemřel jednašedesátiletý potápěč. Jeho kolegové ho našli ve vodě bez známek života a záchranáři se ho marně pokoušeli oživit. Sdělil to mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 33 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy