Do Česka se vrátí zima. Na horách napadne až 20 centimetrů sněhu, počasí potrápí hlavně řidiče

ČTK ČTK
14. 3. 2016 12:02
Český hydrometeorologický ústav varuje, že v úterý brzy ráno se do Česka vrátí zima. Na horách by mohlo napadnout až 20 centimetrů sněhu, na většině ostatního území by mohlo nasněžit do 10 centimetrů. Sněžit bude hlavně na severu Moravy. Dopoledne pak bude od severovýchodu ubývat. Výstraha platí pro úterý mezi 02:00 a 08:00 v Moravskoslezském kraji a na Jesenicku a Šumpersku.
Sněžení potrápí hlavně řidiče. (Ilustrační foto)
Sněžení potrápí hlavně řidiče. (Ilustrační foto) | Foto: ČTK

Praha - Od úterního brzkého rána bude na severu Moravy silně sněžit, na horách může napadnout až 20 centimetrů. "Méně než deset centimetrů může nasněžit na většině území České republiky," varuje Český hydrometeorologický ústav(ČHMÚ).

"V úterý v ranních hodinách tak očekáváme většinou od dvou do osmi centimetrů nového sněhu, ojediněle až deset centimetrů, na horách zejména na severovýchodě ČR pět až 20 centimetrů nového sněhu. Na severozápadě Čech budou srážky slabší," informoval ČHMÚ. Dopoledne bude sněžení od severovýchodu ubývat.

Silné sněžení meteorologové očekávají v úterý mezi 02:00 a 08:00 v Moravskoslezském kraji a na Jesenicku a Šumpersku. Na novou sněhovou pokrývku, která se v úterý objeví před 10:00, upozornili vedle Moravskoslezského a Olomouckého kraje také v Praze, Jihočeském a Pardubickém kraji a na Vysočině. Nasněžit má také ve většině okresů Středočeského, Plzeňského, Královéhradeckého a Zlínského kraje a na Jablonecku a Semilsku. Výstraha se netýká Ústeckého, Karlovarského a Jihomoravského kraje.

Sněžení s sebou přinese okluzní fronta postupující od severovýchodu k jihozápadu. V místech pod 400 metrů nad mořem může padat i déšť se sněhem. Řidičům meteorologové doporučují jezdit opatrně a sledovat dopravní zpravodajství. "Je třeba počítat se sníženou dohledností a s prodloužením doby jízdy," varoval ČHMÚ. Nutné budou podle něj zimní pneumatiky.

 

Právě se děje

Další zprávy