Počasí komplikuje dopravu, kvůli nehodám se na dálnici D1 tvoří kolony. Sněžit bude i přes den

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 3. 2016 15:04
Do Česka se opět vrátil sníh. Počasí komplikuje dopravu především na jižní Moravě. Na dálnici D1 směrem na Prahu se kvůli dopravním nehodám tvoří kolony. Srážky mají být podle meteorologů intenzivnější dopoledne, poté jich bude ubývat. Sněžení zasáhne také Českomoravskou vrchovinu a východní Čechy, kde ojediněle může napadnout až 15 centimetrů sněhu.
Českomoravskou vrchovinu a východní Čechy čeká v úterý vydatné sněžení. (Ilustrační foto)
Českomoravskou vrchovinu a východní Čechy čeká v úterý vydatné sněžení. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Do Česka opět přišlo sněžení. Český hydrometeorologický ústav vydal varování pro Vysočinu, část středních Čechy, Pardubický a Královéhradecký kraj. Sněžení komplikuje i situaci na silnicích.

Silné sněžení komplikuje dopravu na jižní Moravě. Silnice v krajském městě, na Brněnsku a Blanensku jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Na dálnici D1se kolem 170. kilometru stalo několik dopravních nehod, podle dostupných informací si nevyžádaly zranění, ale tvoří se kolony ve směru na Prahu.

Na dálnici u Domašova nejprve kolem 07:40 havarovala tři osobní auta, o něco později měl kolizi osobní a nákladní vůz. Podle Jednotného systému dopravních informací měří kolona nejméně šest kilometrů a pohybuje se rychlostí maximálně 25 kilometrů v hodině.

Uzavřená silnice mezi Lukavicí a Trhovou Kamenicí

V Pardubickém kraji hustě chumelí. Někde napadlo za několik hodin více než deset centimetrů sněhu. Silničáři jej nepřetržitě odklízejí. "Silnici I/37 mezi Lukavicí a Trhovou Kamenicí musela policie uzavřít, protože ji zablokovala nákladní vozidla," informoval provozní náměstek Správy a údržby silnic Pardubického kraje Marian Cvrkal.

Teploty v kraji se pohybují mírně nad nulou, sníh tak na vozovce vytváří rozbředlou vrstvu. Srážky mají být podle Českého hydrometeorologického ústavu intenzivnější dopoledne, poté jich bude ubývat.

Také Českomoravskou vrchovinu a východní Čechy čeká v úterý vydatné sněžení, ojediněle může napadnout až 15 centimetrů sněhu. Původní výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí rozšířili meteorologové kromě Vysočiny a části středních Čech nově také na celý Pardubický a Královéhradecký kraj. "Varování platí do 21:00," varuje Český hydrometeorologický ústav. Pozor by si měli dávat zejména řidiči, kvůli sněžení hrozí na silnicích snížená viditelnost. Mokrý sníh také může způsobit škody na lesním porostu a polomy.

Počasí v úterý dopoledne zkomplikovalo dopravu na železniční trati mezi Tišnovem a Nedvědicí na Brněnsku. Pod nánosy mokrého sněhu spadl na koleje strom a České dráhy kvůli tomu musely odřeknout jeden spoj v každém směru. "Náhradní dopravu se zajistit nepodařilo, proto lidé musí počkat na další spoj a pojedou s dvouhodinovým zpožděním," informovala mluvčí drah Kateřina Šubová.

V Libereckém kraji dnes sněží, silničáři doporučují zvýšenou opatrnost. Pozor by si měli dát řidiči na silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Na vozovce leží sníh, hlavně kamiony tam mohou mít problémy ve stoupání. "Silničáři se ale komunikaci uzavřít nechystají, sněžení má po 18:00 ustávat," informoval ředitel společnosti Silnice LK Petr Šén.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy