Meteorologové varují před vichřicí. Pozor by si měli dát lidé na Moravě i ve Slezsku

ČTK ČTK
5. 3. 2016 11:42
Výstraha před silným větrem na Moravě a ve Slezsku platí od sobotního odpoledne až do nedělního rána. Na horách může vítr dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů za hodinu. Lidé by se měli vyhýbat lesům, opatrní musí být i řidiči.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - V sobotu odpoledne a v noci zasáhne Moravu a Slezsko vichřice. Na horách bude vítr dosahovat rychlosti až 110 kilometrů za hodinu, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem, která platí od dnešních 14 hodin do nedělních 7 hodin. Týká se celého Zlínského kraje, Jesenicka a Šumperska v Olomouckém, Hodonínska, Vyškovska a Břeclavska v Jihomoravském a Bruntálska a Frýdecko-Místecka v Moravskoslezském kraji.

Jihovýchodní až jižní vítr bude podle meteorologů odpoledne zesilovat na 75 kilometrů za hodinu a na horách, hlavně na hřebenech, až na 110 kilometrů.

"Vítr bude zesilovat nejdříve na horách na východě a severovýchodě území, od večera se silný nárazový vítr postupně vyskytne i v některých okresech na jihovýchodě Moravy. Nejsilnější vítr s nejvyššími nárazy očekáváme večer a během noci ze soboty na neděli. V průběhu nedělního rána bude vítr postupně slábnout," oznámil ČHMÚ.

Meteorologové doporučují, aby se lidé kvůli větru vyhýbali lesům, nezdržovali se nikde poblíž stromů a nevyrážely na horské túry. Také při řízení auta by měli být opatrní, protože větrné poryvy mohou učinit vůz neovladatelným.

 

Právě se děje

před 51 minutami

O brexitové dohodě se dnes jednat nebude, rozhodl předseda britské Dolní sněmovny

Předseda dolní komory britského parlamentu John Bercow zablokoval nový pokus vlády předložit poslancům ke schválení dohodu o brexitu. Vláda podle něj navrhovala v zásadě stejné usnesení jako v sobotu, přičemž se nezměnily vnější okolnosti, nové projednávání této otázky by tudíž porušovalo procedurální pravidla.

Při mimořádném sobotním zasedání parlamentu nakonec nedošlo na jasný verdikt o návrhu brexitové dohody jako takovém. Dolní sněmovna však odhlasovala, že dohodu neschválí, dokud nebude její obsah převeden do britského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy