Online: Hasiči zažili kvůli sněhu rekordní noc, pražská zoo loví po městě vzácné ptáky

Přenos skončil
Slezsko a většinu Moravy čeká během dne vydatné sněžení. Aktuální varování Českého hydrometeorologického ústavu se týká Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje. V Beskydech může napadnout kolem 30 nového sněhu. Naopak v Čechách už bude sněžit jen slabě. Od večera do středečního rána hrozí v celé republice tvorba náledí. Situaci sledujeme v online zpravodajství, pokud se chcete také zapojit, posílejte své postřehy a fotografie na [email protected]
Na snímku pracovník technických služeb odstraňuje sníh z chodníku u příbramské oblastní nemocnice.
Na snímku pracovník technických služeb odstraňuje sníh z chodníku u příbramské oblastní nemocnice. | Foto: ČTK

Sněhová kalamita v Česku

Přenos skončil
19:48

Počet poruch na vedení vysokého napětí se během dne podařilo snížit z pěti desítek na polovinu, řekla mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová. Potíže ale přetrvávají v tisících domácností hlavně na Příbramsku. Dodávky byly večer obnoveny v Mníšku pod Brdy u Prahy a na Říčansku a dříve během dne také na Českobrodsku, v severní části Prahy-východ, na jihovýchodě Benešovska a okolí Sedlčan.

15:33

Energetici stále evidují pět desítek poruch na vysokém napětí. Bez proudu jsou tudíž pořád tisíce domácností, kalamitní stav se zatím odvolávat nebude. V terénu je od pondělního večera nasazeno přes 200 pracovníků, pomáhají i smluvní firmy. "Aktuálně se nám podařilo obnovit většinu dodávek v Říčanech a Jílovém u Prahy. Daří se nám i na Příbramsku," uvedla mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová. Také na Českobrodsku, v severní části Prahy-východ, na jihovýchodě Benešovska a okolí Sedlčan byly dodávky obnoveny.

14:50 Ikona auto

Po dalším sněžení leží na silnicích v Plzeňském kraji mnohde rozbředlá vrstva sněhu, na vozovkách vyšších tříd se v nejvyšších partiích kraje drží uježděný sníh. Řada silnic je ale už holých a mokrých. Silničáři jsou v terénu a stahují sněhovou břečku a sypou silnice solí nebo drtí, řidiči ale musejí po celém kraji věnovat jízdě zvýšenou pozornost. Na několika místech také popadaly na silnice stromy vyvrácené tíhou napadaného sněhu, aktuálně například na jižním Plzeňsku v lese nedaleko Soběkur nebo u Zálesí.

14:45 Ikona auto

Během dopoledne se na jihu Čech stalo kvůli počasí 25 nehod, jeden člověk utrpěl vážnější zranění. Na většině území kraje napadl sníh, silnice namrzají. Jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. "Příčiny nehody jsou všude stejné. Řidič nepřizpůsobil rychlost povaze vozovky. Nehody se staly ve všech okresech kraje. Máme hlášeno jen jedno vážnější zranění v Českých Budějovicích," uvedl mluvčí krajských policistů Jiří Matzner.

14:33 Ikona vločka

Sněhem lehce zapadal i Vsetín. "Přestalo sněžit a vypadá to tu jako v pohádce o Mrazíkovi. Sněhu není moc, ale na zimní atmosféru to stačí," hlásí čtenář Jan Tobolík.

Sníh ve Vsetíně.
Sníh ve Vsetíně. | Foto: Jan Tobolík
14:03

Kvůli počasí zažili hasiči náročnou noc. Ve většině případů vyjížděli k popadaným stromům a větvím.

13:45 Ikona vločka

Na Jesenicku, kde v noci nad ránem napadlo ve vyšších polohách až deset centimetrů sněhu, začalo opět sněžit zhruba od 08:00. Jen v okolí Jeseníku připadly zhruba další čtyři centimetry. "Sněžit začalo znovu kolem 08:00, od té doby sněží po celou dobu, je to poměrně intenzivní sněžení. V kopcích může mít nákladní doprava problémy, na Videlském kříži stojí kamion. Vše je však sjízdné s opatrností. Nákladní doprava vázne, ale většinou se to za sypači rozjede," řekl dispečer jesenické správy silnic. Dodal, že jde o těžký mokrý sníh. "Máme hlášeny i drobnější stromy, které vlivem sněhu popadaly do silnic," doplnil.

13:22 Ikona auto

I přes sněžení jsou silnice v Moravskoslezském kraji bez větších komplikací sjízdné. Uzavřena stále zůstává pouze silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku, a to pro kamiony a nákladní vozidla s přívěsem. Úsek mezi Ostravicí a Bílou na silnici I/56, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, bývá uzavřen tradičně při zhoršeném počasí. Vede totiž kolem přehrady Šance, která zásobuje kraj pitnou vodou. Silničáři tam proto nesmějí používat chemické látky, jen inertní posyp. To dělá v kopcích kamionům potíže už při slabé vrstvě sněhu a silnici tam často zablokují.

12:55

V pražské zoo se pod tíhou sněhu protrhla voliéra a uletělo 18 ibisů. Nyní probíhá odchyt. Informace o jejich spatření mohou lidé oznámit na čísle +420 737 204 532.

12:40

Zasněženou ambasádu USA v Praze vyfotil americký velvyslanec Andrew Schapiro.

12:33 Ikona vločka

Sníh už padá v Ostravě. Krátce před polednem zde ležela zhruba pěticentimetrová vrstva, hlásí čtenář Petr Komínek.

Foto: Petr Kominek
11:58

Na řadě míst se už podařilo během dopoledne obnovit dodávky proudu, problémy se ale objevily v jiných lokalitách. Příčinou poruch je pád sněhem přetížených stromů a větví na elektrické vedení. "Poruch je stále zhruba pět desítek, nějaké ubyly, nějaké přibyly. V současné době máme dobrou zprávu, že nepřibývají, nicméně ubývají pomalu," uvedla mluvčí společnosti ČEZ Soni Holingerové. Bez proudu tak zůstávají tisíce domácností. Podle ní jde o mravenčí práci, protože na jedné lince může být poruch několik. "Opravíme jednu část vedení, kde je spadlý strom, vedení zapneme, ale za 300 metrů je další strom," podotkla.

11:19

Co by měl udělat každý správný řidič, než vyrazí na zasněženou silnici? Přečtěte si přehled rad od pražských hasičů.

11:10

Od večera hrozí na celém území České republiky náledí, varují meteorologové. Výstraha platí až do středečního rána.

10:55 Ikona auto

Kvůli srážce nákladního a osobního auta je omezena doprava na státní silnici I/37 u Nasavrk. Policie řídí provoz kyvadlově.

10:37

Zatímco jsou všechny české kraje pod sněhem, na jihu Moravy je zatím jarní počasí. To se ale během dne změní, alespoň podle meteorologů.

10:25

Podle předpovědi meteorologů bude v Čechách během dne od západu ubývat srážek a oblačnost se začne protrhávat. Slezsko a většinu Moravy čeká během dnešního dne vydatné sněžení. Aktuální varování Českého hydrometeorologického ústavu se týká Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje.

10:12

Ne všude přes noc sněžilo.

10:09 Ikona - Logo Aktuálně.cz
9:55 Ikona auto

Dopravu ve středních Čechách stále komplikují zbytky sněhu, místy je na silnicích ledovka. Problémy způsobují také stromy, které neunesly tíhu sněhu a spadly na vozovku. Dopoledne například jeden zkomplikoval jízdu po dálnici D4 u Jíloviště ve směru na Příbram. Zcela neprůjezdná je kvůli počasí trasa přes Břežanské údolí, která vede paralelně s Pražským okruhem a je řidiči hodně využívaná.

9:33

Tisíce domácností zůstávají v Čechách bez elektřiny. Zde je aktuální stav.

9:18

Hromadná doprava v Praze a okolí se vrací do normálu.

 

9:15

V hlavním městě vyjížděli hasiči do půlnoci k 85 případům. Od půlnoci do 07:00 pak k dalším jedenapadesáti. Během 24 hodin to bylo celkem 136 výjezdů, oproti dennímu průměru 30. Hasiči se podíleli zejména na odstraňování popadaných stromů a větví. Ty způsobily hodně škody na zaparkovaných automobilech, strom spadl i na zastávku MHD.

9:03 Ikona auto

V Kladně začalo před osmou hodinou zase sněžit, ale na hlavních tazích městem to jede v pořádku, hlásí redaktor Aktuálně.cz.

8:54

Další várka fotek sněhu.

8:45

Noční sněžení zaměstnalo nejenom silničáře, ale i hasiče. Od půlnoci do dnešních 07:00 vyjížděli v souvislosti se sněhem ke 227 událostem. Nejvíc práce měli hasiči ve středních Čechách. "Nejvíc událostí bylo ve Středočeském kraji, celkem 134 případů a rušnou noc měla i Praha. Východ republiky nebyl nijak výrazně zasažen," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová.

8:30

Zasněžená Praha - Prosek.

Sníh na Proseku.
Sníh na Proseku. | Foto: Domácí
8:24

Sníh v Praze

 

8:22 Ikona auto

Silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku byla opět uzavřena pro kamiony a nákladní vozy s přívěsem. Silnice je jedním z hlavních tahů na Slovensko. Kvůli tomu, že vede kolem přehrady Šance, která kraj zásobuje pitnou vodou, tam silničáři nesmějí používat chemické látky, jen inertní posyp. To dělá v kopcích kamionům potíže už při slabé vrstvě sněhu a silnici tam často zablokují. Silnice by mohla být znovuotevřena během středy.

8:08 Ikona auto

Hlavní pražské komunikace jsou sjízdné bez omezení. Silnice jsou po chemickém ošetření mokré. Vedlejší komunikace jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, místy na nich leží zbytky rozbředlého sněhu.

7:59

Energetici pracují na obnově dodávky elektrické energie. Opravy ale mnohde komplikuje těžko přístupný terén. Podle tiskové mluvčí společnosti ČEZ jsou v terénu od včerejšího večera i přes noc montéři poruchových čet, kteří se snaží dodávky obnovit co nejdříve. Během noci se podařilo na tři desítky poruch odstranit a dodávky obnovit do lokalit na Berounsku, Horažďovicku, Brandýse nad Labem, Karlštejně, v Líšanech i na Kolínsku.

7:57 Ikona auto

Komplikace hlásí i Dopravní podnik hlavního města Prahy. Na vozovce v úseku Zadní Kopanina - Maškův mlýn spadl přes cestu strom. Z důvodu vysokého nebezpečí pádu stromů je uzavřená i ulice Staroklánovická. Linka 261 je proto rozdělena na dvě větve, jezdí v úseku Černý Most - Hulická a Nádraží Klánovice-sever - Klánovice. Problémy má dopravce i v úseku Lahovská - Otěšínská, kde linka nejezdí přes zastávky Otěšínská, Solná a Plánická.

7:45

Problémy řeší také energetici. Kvůli množství poruch na elektrickém vedení vyhlásila společnost ČEZ kalamitní stav pro okresy Benešov, Příbram, Praha-východ a Praha-západ. Bez elektřiny tam jsou podle mluvčí společnosti ČEZ tisíce domácností.

Dispečink eviduje zhruba pět desítek poruch na vedení vysokého napětí také na Benešovsku, Příbramsku, v okolí Dobříše, Slap, Štěchovic, Jílového a Říčan.

7:20 Ikona auto

Na středočeských silnicích jsou zbytky sněhu, místy ledovka. Dopravu komplikují také padlé stromy, na několika silnicích budou silničáři pokračovat v odstraňování ráno, některé úseky silnic byly proto přes noc uzavřeny. Ledovka se místy tvoří například na dálnici D4.

7:15 Ikona auto

Nový sníh komplikuje dopravu v Ústeckém kraji. S obtížemi jsou sjízdné některé silnice na Děčínsku. Několik silnic nižších tříd především na Mostecku je uzavřených, vyplývá z informací silničářů.

K mimořádné opatrnosti nabádají silničáři na dálnici D8. Úsek od Ústí nad Labem po státní hranice s Německem byl v pondělí večer kvůli přívalům sněhu uzavřen. Na D8 leží zbytky sněhu. Obdobné je to i na rychlostní silnici R 63, která na D8 na Ústecku navazuje.

Sněžení komplikovalo 27. října sjízdnost silnice ze Svoru na Českolipsku směrem k hraničnímu přechodu s Německem v Rumburku na Děčínsku. Na kluzké vozovce se stalo několik dopravních nehod.
Sněžení komplikovalo 27. října sjízdnost silnice ze Svoru na Českolipsku směrem k hraničnímu přechodu s Německem v Rumburku na Děčínsku. Na kluzké vozovce se stalo několik dopravních nehod. | Foto: ČTK
7:13

Na Twitteru se lidé kalamitou baví už od večera.

7:07 Ikona auto

Pro nákladní dopravu jsou v Libereckém kraji v důsledku pondělního sněžení stále uzavřené dvě komunikace.

Hlavní silnice 10 z Tanvaldu na Jablonecku do Harrachova a dál na hranici do Polska, a také silnice III. třídy na Liberecku přes Oldřichovské sedlo z Mníšku na Raspenavu.

7:04 Ikona vločka

Podle předpovědi meteorologů bude v Čechách během dne od západu ubývat srážek a oblačnost se začne protrhávat. Na Moravě a ve Slezsku má být většinou zataženo, místy s občasným deštěm, který bude i v nižších polohách postupně přecházet do sněžení. V Beskydech meteorologové očekávají dokonce vydatnější sněžení.

7:03 Ikona vlak

Potíže jsou i na železnici. Kvůli popadaným stromům je přerušen provoz například na tratích mezi Vraným nad Vltavou a Dobříší nebo mezi Velkými Hydčicemi a Žichovicemi v Plzeňském kraji.

7:02 Ikona auto

Se spadlými stromy se aktuálně musejí vypořádávat zejména středočeští silničáři. V noci zkomplikovaly provoz například na 30. kilometru dálnice D1 u Vráže.

Do pravých jízdních pruhů tam v obou směrech popadaly sněhem přetížené stromy. Podle dopravního portálu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) je stále uzavřen pravý jízdní pruh ve směru na Brno. Podobnou situaci silničáři řešili například i na 17. kilometru dálnice D10 z Prahy do Turnova nebo na silnici číslo 3 u Mirošovic.

6:58

Těžký mokrý sníh způsobil během noci a nad ránem komplikace na řadě silnic a železničních tratí v Česku. 

Během dne se bude v Čechách oblačnost protrhávat a bude ubývat i srážek. Na Moravě a ve Slezsku je ale podle meteorologů stále potřeba počítat se sněhem.

PONDĚLÍ

23:58

Cestáři na Kladensku, Berounsku, Rakovnicku a v Praze-západ nasadili do terénu 25 sypačů, asi tři čtvrtiny celkového počtu. "Větší problémy zatím hlášeny nemáme," uvedl dispečer. Řidiči by měli být opatrní také na silnicích na Kutnohorsku a Kolínsku, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

23:53

"Máme v terénu 36 sypačů ze 44, tedy téměř vše," řekl po 23:00 pracovník dispečinku silničářů pro Benešovsko a Příbramsko. Zhruba do hodiny by měla technika projet silnice a znovu bude nasazena okolo 3:00. "Předpokládáme, že napadne další sníh, techniku nasadíme podle potřeby," doplnil pracovník.

23:32

Zhruba osmnáctikilometrový úsek silnice 10 z Tanvaldu do Harrachova bude uzavřený minimálně do úterního rána. Silničáři jako náhradní trasu pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny doporučují silnici 35 k hraničnímu přechodu do Hrádku nad Nisou na Liberecku.

23:31

V Libereckém kraji intenzivně sněží, v horských oblastech navíc fouká silný nárazový vítr, který na silnicích tvoří sněhové jazyky. I na hlavních tazích leží vrstva čerstvého sněhu, motoristé by proto měli být opatrní. Podle meteorologů může do rána napadnout od pěti do 15 centimetrů sněhu, ojediněle až 20 centimetrů. "Doporučujeme kvalitní zimní výbavu - zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku, při cestách do hor i sněhové řetězy," doplnil ředitel společnosti Silnice LK Petr Šén.

23:29

Silničáři v Libereckém kraji zavřeli po 22:30 kvůli intenzivnímu sněžení pro nákladní automobily nad 3,5 tuny silnici třetí třídy z Mníšku před Oldřichovské sedlo na Liberecku na Raspenavu. Už od 15:00 je pro kamionovou dopravu uzavřena i hlavní silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál na hranici do Polska

23:18

Očekáváme, že sněžení bude v dalších hodinách již slábnout, řekl v České televizi meteorolog ČHMÚ František Šopko. "Ranní teploty budou kolem bodu mrazu, přes den očekáváme ještě občasné sněžení, nově by mohly napadnout maximálně dva až tři centimetry sněhu," prohlásil Šopko.

23:11

Mluvčí hasičů Středočeského kraje Ladislav Holomčík v České televizi uvedl, že za šest hodin do 21. hodiny evidují 160 událostí. Nejčastěji se jednalo o odstranění popadaných stromů. "Situace bude perná asi až do rána," řekl.

23:01

Tři letadla byla z pražského letiště odkloněna. První se vrátilo do Frankfurtu, druhé z Helsinek přistálo v Lipsku a třetí z Istanbulu dosedlo ve Vídni.

22:57

Kvůli kalamitě je nyní velmi omezen provoz na smíchovském nádraží v Praze. Spadlý strom se podařilo odstranit z kolejí mezi obcemi Bělčice a Závišín v Plzeňském kraji

22:37

Dálnice D8 byla znovu zprůjezdněna okolo 21:45. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic, které je správcem dálnice. "Pro nákladní přepravu je však při jízdě do Německa doporučeno využít silnici I/30, aby nedošlo k opětovnému uvíznutí ve stoupáních přes České středohoří," uvedli silničáři.

22:05

ROPID očekává v úterý problémy.

21:38

Kvůli kalamitě je zcela zastaven provoz na smíchovském nádraží v Praze. Mezi Rýmařovem a Valšovem byla již trať zprůjezdněna. Spadlý strom je naopak potřeba odstranit z kolejí mezi obcemi Bělčice a Závišín v Plzeňském kraji.

21:23

Dálnice D8 je ve směru na Německo neprůjezdná. Policisté uzavřeli úsek z Lovosic ke státní hranici kvůli hustému sněžení. Na cestě uvízlo několik kamionů. Policisté vozidla odklání na sjezdu v Lovosicích. Automobily mohou využít silnici I/30. Také podél Labe však musí dát řidiči pozor na náledí a sníh.

21:19

Policie v Praze eviduje více nehod, podle mluvčího Jana Daňka ale nejde o nic zásadního, komunikace jsou průjezdné. Lidem doporučuje, pokud nemusí, ať autem nevyjíždějí. Situace je kvůli sněžení komplikovaná, dodal.

21:16

V pražských ulicích je veškerá technika. "70 sypačů na I. pořadí a 51 mechanismů na ostatním pořadí. Vyjely v 16:15," řekla mluvčí technické správy Barbora Lišková. Technika jezdí okruhy, pokud bude sněžit, vydrží celou noc, dodala.

21:10

Sníh v pražských ulicích způsobuje problémy hlavně autobusům městské hromadné dopravy, a to zejména v okrajových částech metropole. Technická správa komunikací má v ulicích veškerou techniku. Kvůli nesjízdné komunikaci má problémy osm autobusových linek. Sníh komplikuje dopravu například v ulicích Budějovická, Libocká, Otěšínská, nebo Pod Kesnerkou. Nesjízdné jsou i úseky mezi zastávkami Popovičky - Modletice, Březí, Podskalí - Březí, U jezírka a Spiritka - Stadion Strahov.

Foto: Jakub Plíhal
20:35

Nehod na Příbramsku přibývalo během večera, nejednalo se ale o žádné vážné události a většina nehod je bez zranění. "Řidiči by měli především dodržovat bezpečnou vzdálenost a také přizpůsobit rychlost," uvedla mluvčí středočeské policie Štěpánka Komárová.

20:28

Aktuální informace o výlukách na železnici a jejich předpokládaném konci je možné sledovat na webu ČD.

20:24

Sněžení ve středních Čechách způsobilo problémy na dálnici D4 na Příbramsku, která byla odpoledne na 43. až 45. kilometru zhruba hodinu neprůjezdná. Jízdu po silnici znemožňovala silná vrstva sněhu. Napilno měli cestáři i na dalších místech středních Čech, hůře sjízdné byly například silnice v okolí Rožmitálu pod Třemšínem na Příbramsku a Votic na Benešovsku. Podle mluvčí středočeské policie Štěpánky Komárové je nejhorší situace na Příbramsku a Benešovsku. Na silnici mezi D4 a Příbramí napadlo asi 20 centimetrů sněhu a uvízly tam kamiony a autobusy.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK
20:22

Sněžení komplikuje dopravu v Ústeckém kraji. V terénu mají silničáři veškerou techniku. Zatím se daří udržovat všechny hlavní tahy průjezdné. Z informace ústecké krajské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu vyplývá, že nejvíce srážek zatím spadlo na Děčínsku.

20:20

V Karlovarském kraji začalo odpoledne sněžit. Srážky jsou ale zatím smíšené a mokrý sníh na vozovkách většinou odtává. Na silnicích zůstává jen v horských oblastech a na silnicích nižších tříd, vyplývá z informací krajských silničářů.

20:17

Kvůli sněhu se nehrálo ani fotbalové utkání 19. kola první ligy mezi Duklou a Spartou. Rozhodčí v čele s Tomášem Kocourkem označili zasněženou hrací plochu na Julisce za neregulérní a ohrožující zdraví hráčů. Mužstva se přitom už rozcvičovala, ale sněžení s deštěm hrací plochu rozmáčelo natolik, že ani vyhřívání trávníku nepomohlo. Navíc podle předpovědi mělo v Praze sněžit ještě několik hodin a hrozilo, že by se zápas stejně nedohrál, i kdyby začal.

Foto: ČTK
20:12

Na silnicích mají řidiči největší potíže pravděpodobně v Libereckém kraji. Pro nákladní dopravu s výjimkou autobusů je kvůli od 15:00 uzavřen úsek silnice 10 od Tanvaldu k hraničnímu přechodu do Polska v Harrachově na Semilsku. Na mnoha dalších místech v ČR leží na komunikacích vrstva nového sněhu, silnice ale zůstávají sjízdné. Například v Ústeckém kraji mají silničáři v terénu veškerou techniku.

Foto: Thinkstock
20:08

Na pražském letišti nebyly sice zrušeny žádné lety, tři letadla ale byla odkloněna. První se vrátilo do Frankfurtu, druhé z Helsinek přistálo v Lipsku a třetí z Istanbulu dosedlo ve Vídni. Zpoždění je způsobeno pravidelným úklidem ranveje. "V průběhu večera proběhl úklid již dvakrát, první před 18:00 a druhý před 19:00. Trvá přibližně 20 minut," uvedla mluvčí letiště Marika Janoušková. Po dobu úklidu letadla startovat a přistávat nemohou, dodala.

Foto: ČTK
20:05

Jeden z osobních vlaků narazil do stromu za stanicí Jílové u Prahy. Provoz na trati do Vraného je zastaven. Do stromu narazil také osobní vlak mezi Hanušovicemi a Starým Městem pod Sněžníkem, v úseku byla zavedena náhradní autobusová doprava. Vlak ČD Cargo pak narazil do stromu mezi Rýmařovem a Valšovem, také tam jezdí náhradní autobusy.

20:00

Sněžení, které dnes odpoledne dorazilo do Česka, komplikuje v několika úsecích provoz na silnicích i na železnici.

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 1. 3. 2016 19:49
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy