Tornáda terorizují východ USA, zemřelo nejméně pět lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 2. 2016 21:19
Desítky tornád poničily ve středu večer a ve čtvrtek ráno východní část Spojených států, kde extrémní počasí zavinilo smrt nejméně pěti lidí ve státech Virginie a Jižní Karolína. Ve středu guvernér Virginie Terry McAuliffe vyhlásil v tomto americkém státě stav nouze.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Washington - Desítky tornád poničily ve středu večer a ve čtvrtek ráno východní část Spojených států, kde extrémní počasí zavinilo smrt nejméně pěti lidí ve státech Virginie a Jižní Karolína. Sněžení v kombinaci se silným větrem zase připravilo o proud desetitisíce lidí na Středozápadě, kde musely být zrušeny stovky letů, informovala americká média.

Mohutný bouřkový systém přecházel atlantické pobřeží USA od jihu a už v úterý hlásily státy Louisiana a Mississippi tři mrtvé. K těm ve středu a v noci na dnešek přibyli čtyři obyvatelé Virginie.

Tři z nich zemřeli v malém městě Waverly, kde bouře zničila několik domů a zabila dvouleté dítě a dva muže. Další obětí se stal muž v Jižní Karolíně, na kterého spadl strom.

Ve středu guvernér Virginie Terry McAuliffe vyhlásil v tomto americkém státě stav nouze.

Alabama a Georgia hlásí místní záplavy, v Severní a Jižní Karolíně bylo dnes zrušeno vyučování a na Floridě vítr poškodil nebo zničil 70 domů. Mnoho silnic muselo být kvůli padlým stromům uzavřeno, většinu z nich však už hasiči uvolnili. Také práce na obnovení dodávek proudu v Severní a Jižní Karolíně, kde bylo bez elektřiny na 50 tisíc domácností, už jsou podle médií téměř dokončeny.

Zatímco na východě se bouřkový systém většinou projevil tornády a dešti, Středozápad zasáhlo silné sněžení. Letiště ve třetím největším americkém městě Chicagu musela ve středu a dnes zrušit více než tisíc letů. Některé státy kvůli ztíženým dopravním podmínkám uzavřely veřejné školy.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy