reklama
 
 

Dopravu v celém Česku komplikuje sníh, nehoda kamionu uzavřela E55 v Budějovicích

Aktualizováno 4. 1. 2019 17:31
Převrácený kamion zablokoval silnici E 55 v Českých Budějovicích | Video: Aktuálně.cz |  00:27
Dopravu v České republice v pátek od rána komplikoval sníh, který leží zejména na silnicích nižších tříd. Problémy ale byly také na hlavních tazích. Po nehodě kamionu byla zhruba 4,5 hodiny zčásti zavřená silnice E55 v Českých Budějovicích, hlavní tah z Prahy na Rakousko, ve směru na Dolní Dvořiště.

Silničáři ráno varovali před namrzáním některých úseků dálnic. Policie eviduje desítky nehod, většinou bez zranění. Od večera má hlavně ve vyšších polohách znovu vydatně sněžit.

Silnice E55 v Budějovicích byla ve směru k hranicím zavřená od 6:30 zhruba do 11:00 kvůli převrácenému kamionu. Policie dopravu odkláněla, ve směru na Písek byla silnice průjezdná. Nehoda kamionu ráno dočasně zablokovala také přivaděč na dálnici D35 u Přáslavic na Olomoucku ve směru na Olomouc. Cisterna sjela do příkopu, kde z ní vyteklo zhruba 15.000 litrů mléka. Řidič se při nehodě zranil.

Pro nákladní vozy zůstávají zavřené silnice v Libereckém kraji z Mníšku do Raspenavy a z Rynoltic do Hrádku nad Nisou. Nákladní auta nemohou ani na silnici první třídy číslo 56 mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Horní Bečvou na Vsetínsku, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, zavřená pro ně je také silnice první třídy 11 z Jablonného nad Orlicí do Červené Vody přes Suchý Vrch a vozy těžší než 12 tun nemohou ani na komunikaci mezi Drnovicemi a Podomím na Vyškovsku.

Silnice ve vyšších polohách Česka většinou pokrývá uježděná vrstva sněhu krytá posypem, v některých místech se mohou objevit i sněhové jazyky. Na níže položených komunikacích je někde rozbředlý sníh. Jinde jsou po chemickém ošetření mokré, ale mohou namrzat. To se týká také dálnice D10 mezi Brandýsem nad Labem a Benátkami nad Jizerou, mostu mezi Ostravou a Bohumínem na D1.

Silnice v Olomouckém kraji odpoledne po hustém sněžení opět pokryl sníh. Hlavní tahy po chemickém ošetření pokrývá většinou rozbředlý sníh, vedlejší cesty jsou zasněžené a s opatrností sjízdné. Sníh pokrývá také dálnici na D35 mezi Olomoucí a Ostravou a také u Mohelnice, i tam je kvůli kluzké silnici zvýšená opatrnost na místě.

Varování před možnou námrazou platí i pro čtyřproudou silnici z Liberce na Turnov a policie hlásila ledovku také u Vlašimi a na pomezí Rakovnicka a Berounska. Řidiči by měli být velmi opatrní na Šumpersku a Jesenicku. Na jižní Moravě musejí kvůli odpolednímu sněžení počítat cestující na autobusových linkách s rizikem zpoždění deset až 40 minut.

Další problémy řidičům i chodcům může způsobit vydatné sněžení, které meteorologové očekávají od pátečního večera zejména v Jizerských horách, na Šumavě, na Českomoravské vrchovině, v Jeseníkách a Beskydech.

V Moravskoslezském a Zlínském kraji se sníh objeví i v polohách nad 400 metrů nad mořem, kde napadne sedm až 12 centimetrů. Na horách se sněhová nadílka může zvýšit až o 20 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do sobotního poledne.

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

autor: ČTK | 4. 1. 2019 8:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama