Dopravu v celém Česku komplikuje sníh, nehoda kamionu uzavřela E55 v Budějovicích

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 1. 2019 17:31
Dopravu v České republice v pátek od rána komplikoval sníh, který leží zejména na silnicích nižších tříd. Problémy ale byly také na hlavních tazích. Po nehodě kamionu byla zhruba 4,5 hodiny zčásti zavřená silnice E55 v Českých Budějovicích, hlavní tah z Prahy na Rakousko, ve směru na Dolní Dvořiště.
Převrácený kamion zablokoval silnici E 55 v Českých Budějovicích | Video: Aktuálně.cz

Silničáři ráno varovali před namrzáním některých úseků dálnic. Policie eviduje desítky nehod, většinou bez zranění. Od večera má hlavně ve vyšších polohách znovu vydatně sněžit.

Silnice E55 v Budějovicích byla ve směru k hranicím zavřená od 6:30 zhruba do 11:00 kvůli převrácenému kamionu. Policie dopravu odkláněla, ve směru na Písek byla silnice průjezdná. Nehoda kamionu ráno dočasně zablokovala také přivaděč na dálnici D35 u Přáslavic na Olomoucku ve směru na Olomouc. Cisterna sjela do příkopu, kde z ní vyteklo zhruba 15.000 litrů mléka. Řidič se při nehodě zranil.

Pro nákladní vozy zůstávají zavřené silnice v Libereckém kraji z Mníšku do Raspenavy a z Rynoltic do Hrádku nad Nisou. Nákladní auta nemohou ani na silnici první třídy číslo 56 mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Horní Bečvou na Vsetínsku, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, zavřená pro ně je také silnice první třídy 11 z Jablonného nad Orlicí do Červené Vody přes Suchý Vrch a vozy těžší než 12 tun nemohou ani na komunikaci mezi Drnovicemi a Podomím na Vyškovsku.

Silnice ve vyšších polohách Česka většinou pokrývá uježděná vrstva sněhu krytá posypem, v některých místech se mohou objevit i sněhové jazyky. Na níže položených komunikacích je někde rozbředlý sníh. Jinde jsou po chemickém ošetření mokré, ale mohou namrzat. To se týká také dálnice D10 mezi Brandýsem nad Labem a Benátkami nad Jizerou, mostu mezi Ostravou a Bohumínem na D1.

Silnice v Olomouckém kraji odpoledne po hustém sněžení opět pokryl sníh. Hlavní tahy po chemickém ošetření pokrývá většinou rozbředlý sníh, vedlejší cesty jsou zasněžené a s opatrností sjízdné. Sníh pokrývá také dálnici na D35 mezi Olomoucí a Ostravou a také u Mohelnice, i tam je kvůli kluzké silnici zvýšená opatrnost na místě.

Varování před možnou námrazou platí i pro čtyřproudou silnici z Liberce na Turnov a policie hlásila ledovku také u Vlašimi a na pomezí Rakovnicka a Berounska. Řidiči by měli být velmi opatrní na Šumpersku a Jesenicku. Na jižní Moravě musejí kvůli odpolednímu sněžení počítat cestující na autobusových linkách s rizikem zpoždění deset až 40 minut.

Další problémy řidičům i chodcům může způsobit vydatné sněžení, které meteorologové očekávají od pátečního večera zejména v Jizerských horách, na Šumavě, na Českomoravské vrchovině, v Jeseníkách a Beskydech.

V Moravskoslezském a Zlínském kraji se sníh objeví i v polohách nad 400 metrů nad mořem, kde napadne sedm až 12 centimetrů. Na horách se sněhová nadílka může zvýšit až o 20 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do sobotního poledne.

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.
 

Právě se děje

Další zprávy