Osvětimany

Odhadovaná škoda po požáru Mynářovy hospody je po upřesnění asi 25 milionů

Škoda po březnovém požáru hospody Na Srubu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, kterou vlastní firma hradního kancléře Vratislava Mynáře, je po upřesnění zhruba 25 milionů korun. Nadále jde ale o předběžný údaj, řekla ve středu krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Případem se podle ní nově zabývají krajští kriminalisté, kteří si věc převzali od policistů v Uherském Hradišti. Na posun v případu ve středu upozornily Seznam Zprávy.

"Z pokynu státního zastupitelství si věc převzali krajští kriminalisté, a to na základě věcné příslušnosti," uvedla Kyšnerová. Případ podle ní policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. "Stále ale pracujeme se všemi třemi variantami, a to, že požár mohl vzniknout kvůli nedbalosti, technické závadě, nebo mohl být založen úmyslně," řekla mluvčí.

Zdroj: ČTK

Hospoda kancléře Mynáře v Osvětimanech hořela, škoda je 15 milionů

V Osvětimanech na Uherskohradišťsku hořela v noci na úterý hospoda Na Srubu vlastněná firmou hradního kancléře Vratislava Mynáře. Předběžná výše škody je 15 milionů korun. Příčina vzniku požáru zatím není známá, je několik verzí. Požár likvidovalo sedm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů. Nikdo při něm neutrpěl zranění.

Podle policejní mluvčí Mileny Šabatové je několik verzí příčiny vzniku požáru. "Pracujeme s tím, že požár mohl vzniknout z nedbalosti, kvůli technické závadě nebo že byl založen úmyslně," řekla. V době vzniku požáru podle vyšetřovatelů v objektu nikdo nebyl.

Oznámení o požáru přijali hasiči krátce po 2:30. "V době našeho příjezdu k požáru hořela celá střecha objektu," uvedl mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička. Hasiči podle něj zasahovali v dýchacích přístrojích s několika proudy vody. Požár dostali pod kontrolu zhruba po hodině. "Po lokalizaci jsme prováděli měření teploty konstrukcí, rozebírali konstrukce a dohašovali skrytá ohniska hoření," uvedl Žemlička.

Mluvčí hasičů Lucie Javoříková řekla, že požár byl zlikvidován až v úterý dopoledne, hasiči museli hasit skrytá ohniska požáru. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií. Na místo byl povolán psovod se psem vycvičeným na vyhledávání urychlovačů hoření, také specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz z Frýdku-Místku.

Zdroj: ČTK
Pokračovat