Další pokuta pro Mynáře. Jeho hospoda v Osvětimanech vypouštěla odpad do potoka

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 29. 7. 2019 16:41
Firma prezidentova kancléře Vratislava Mynáře dostala od České inspekce životního prostředí pokutu 40 tisíc korun za vypouštění odpadních vod do potoka v obci Osvětimany na Uherskohradišťsku. S odkazem na mluvčí inspekce Janu Jandovou to uvedla Česká televize. Rozhodnutí je pravomocné.
Vratislav Mynář.
Vratislav Mynář. | Foto: Jakub Plíhal

Pokutu dostala firma O.L.G.A.-S.K.I.-s.r.o., která vlastní místní hospodu Na Srubu na sjezdovce v Osvětimanech. Potrestána byla za to, že restaurace vypouštěla bez povolení odpadní vodu do potoka Hruškovice.

Mynář nejprve řekl, že o pokutě nemá žádné informace. Zdůraznil, že výkonné funkce ve svých firmách převedl po vstupu na Pražský hrad na jiné osoby, a podobné záležitosti proto řeší jednatel firmy. Pokuta ho bude proto zajímat na konci roku, až bude kontrolovat ekonomickou bilanci firmy, řekl.

Později Kancelář prezidenta republiky vydala prohlášení, ve kterém reportáž ČT označila za "fake news". Pokuta byla podle kanceláře udělena za to, že firmě skončila platnost desetiletého povolení.

Povolení přitom společnost dostala v roce 2006, vypršelo tedy už před třemi lety. "Toho si ale zaměstnanci firmy O.L.G.A-S.K.I. všimli se zpožděním," přiznává prezidentská kancelář. Podle ní už firma o prodloužení povolení požádala, ale ještě nenabylo právní moci.

"Všechny rozpory kvality vypouštěné vody vždy byly a jsou zcela v pořádku, vypuštěná voda nikterak neškodí životnímu prostředí a jedná se o naprosto běžný postup u staveb, ke kterým nevede veřejná kanalizace," tvrdí Hrad. Zdůrazňuje také, že pokuta nebyla udělena kancléři, ale jeho firmě. Mynář je však jejím jediným vlastníkem.

Podnikáním Mynáře v Osvětimanech se úřady zabývají i v jiných případech. Server týdeníku Respekt před časem uvedl, že hradní kancléř musí zaplatit pokutu 50 tisíc korun za načerno postavený rybník v Osvětimanech. Na jeho stavbu nezískal potřebná povolení. Mohl dostat pokutu až milion korun. Mynář z rybníku v Osvětimanech, v nichž je zastupitelem, také částečně zasněžuje vlastní sjezdovku. Ani na to podle ČT nemá povolení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy