Ohio

Policista v Ohiu, který zastřelil neozbrojeného černocha, dostal výpověď

Policista, který minulý týden zastřelil v Columbusu v americkém státě Ohio neozbrojeného černocha, dostal v pondělí výpověď. Informovala o tom agentura AP. Policista Adam Coy čelí také trestnímu stíhání. Bělošského policistu Coye propustili ze služby u ohijské policie několik hodin po slyšení, které se zabývalo jeho týden starým zásahem vůči sedmačtyřicetiletému černochovi Andremu Hillovi.

Na záznamu události, který pochází z policistovy kamery, je vidět, jak Hill vychází z garáže a v levé ruce drží mobilní telefon, zatímco jeho pravá ruka není vidět. Video je beze zvuku, a není tak jasné, zda zasahující policista něco přikazoval. Několik vteřin poté, co muž vyšel z garáže, začal Coy střílet. Podle agentury AP následně policista odmítl postřelenému muži poskytnout první pomoc. Hill na místě zemřel. Posléze se ukázalo, že nebyl ozbrojený. Coy a jeho kolega na místo přijeli na základě stížnosti, že někdo delší dobu neustále startuje a vypíná motor automobilu.

Zdroj: ČTK

Prezidentské primárky demokratů v Ohiu vyhrál Biden

Prezidentské primárky Demokratické strany v americkém státě Ohio, které byly kvůli pandemii nemoci covid-19 korespondenční, vyhrál podle očekávání někdejší viceprezident Joe Biden. Informovala o tom agentura AP.

Biden, který v demokratickém souboji o stranickou nominaci zůstal jediným kandidátem, získal podle průběžných výsledků 72,5 procenta hlasů. V Ohiu pořádali primárky i republikáni, účastnil se jich jen nynější šéf Bílého domu Donald Trump, který se v listopadových prezidentských volbách bude ucházet o druhý mandát.

Zdroj: ČTK
Pokračovat