lufthansa

Německo odmítá přijímat lety z Ruska, ruské úřady nedaly včas povolení Lufthanse

Německo od středy odmítá přijímat lety z Ruska. Informovaly o tom agentury s odvoláním na spolkové ministerstvo dopravy. Berlín se k takovému kroku rozhodl poté, co ruské úřady nevydaly německé letecké společnosti Lufthansa včas příslušná povolení na červen. Mluvčí Lufthansy však podle agentury DPA později večer informovala, že její letouny znovu smějí přistávat v Moskvě a Petrohradu, společnost získala povolení na celý červen.

Spolkové ministerstvo dopravy uvedlo, že Rusko kvůli pandemii covidu-19 v březnu 2020 "jednostranně" pozastavilo platnost smluv týkajících se letecké dopravy. Její podmínky od té doby obě země schvalovaly každý měsíc. "Pro lety Lufthansy ruský úřad FATA nevydal povolení pro měsíc červen včas, a tak lety této společnosti naplánované na brzké ráno 2. června musely být 1. června ve večerních hodinách zrušeny," uvedlo ministerstvo.

Dodalo, že na základě principu reciprocity německý úřad pro letectví rovněž nevydal žádné další povolení pro lety ruských společností. Tak to podle ministerstva bude do doby, než příslušná povolení vydá ruská strana. Zda se na tom něco změnilo ve středu večer poté, co Lufthansa povolení získala, nemohl německý resort dopravy bezprostředně potvrdit, uvedla DPA.

Podle agentury AFP tak bylo doposud zrušeno sedm letů z Ruska, šlo o spoje Aeroflotu a nízkonákladové společnosti S7, Lufthansa musela stornovat dva spoje naplánované na dnešní dopoledne.

Zdroj: ČTK

Lufthansa zruší kvůli koronavirové krizi pětinu vedoucích pozic a 1000 míst v administrativě

Německá Lufthansa zruší 20 procent vedoucích pozic a 1000 míst v administrativě. Další oznámená úsporná opatření mají největší evropské letecké společnosti pomoci krýt výpadky příjmů způsobené koronavirovou krizí. Firma se zhruba 138 000 zaměstnanci to uvedla v úterý ve svém sdělení a dodala, že také na polovinu sníží investice do nových letadel - do roku 2023 si jich tedy pořídí nejvíce 80.

Akcionáři německé společnosti minulý měsíc schválili vládní záchranný balíček ve výši devíti miliard eur (240 miliard Kč), který měl aerolinkám pomoci vyhnout se bankrotu. První část státní podpory už firma obdržela minulý týden. Aerolinky se také již začátkem dubna rozhodly zeštíhlit letku a neobnovit aktivity nízkonákladové dceřiné společnosti Germanwings.

Lufthansa v úterý také uvedla, že se bude snažit co nejrychleji zredukovat vládní půjčky a kapitálové podíly, aby nemusela platit vyšší úroky. Zopakovala, že jí přebývá na 22 000 zaměstnanců, ale že se bude snažit vyhnout nucenému propouštění.

Zdroj: ČTK
Pokračovat