Zaměstnanci cateringové divize Lufthansy budou stávkovat. Některé lety budou zrušené

ČTK ČTK
30. 11. 2019 20:56
Zaměstnanci cateringové divize německé letecké společnosti Lufthansa budou v pondělí stávkovat. Oznámil to odborový svaz Verdi. Protest podle odborů povede k rušení letů a ke zpožděním, a to zejména na letištích ve Frankfurtu a Mnichově. Stávka se prý dotkne především dálkových letů.
Airbus německé společnosti Lufthansa na Berlínském letišti.
Airbus německé společnosti Lufthansa na Berlínském letišti. | Foto: Reuters

Lufthansa uvedla, že se snaží omezit dopady stávky na zákazníky. Dodala, že cestující, kterých se protest dotkne, bude co nejdříve informovat.

Stávka souvisí s plánovaným prodejem evropské části divize švýcarské firmě Gategroup. Odboráři chtějí, aby Lufthansa zaměstnancům divize zaručila jejich mzdy. Opatření, která Lufthansa v tomto směru zatím nabídla, považují za nedostatečná.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Bývalý šéf Interpolu dostal 13,5 roku vězení, Čína ho viní z braní úplatků

Bývalý šéf mezinárodní policejní organizace Interpol Meng Chung-wej byl v Číně odsouzen k trestu 13,5 roku vězení za úplatkářství a zneužití moci. Verdikt vynesl soud v severočínském městě Tchien-ťin, který Mengovi rovněž udělil pokutu ve výši dvou milionů jüanů (6,55 milionu korun), informovala agentura Reuters.

Podle vyjádření soudu přijal Meng na úplatcích více než 14,46 milionu jüanů (47,4 milionu korun) a zneužíval svého postavení, když mezi roky 2005 a 2017 působil jako náměstek čínského ministra pro vnitřní bezpečnost a šéf námořní policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy