kamion

Kamion do teplické firmy přivezl vedle zboží i čtyři ukryté migranty z Afghánistánu

V kamionu, který do teplické firmy přivezl objednané zboží z Afghánistánu, se ukrývali čtyři muži a jeden mladistvý cizí státní příslušnosti. Nalezli je zaměstnanci společnosti. Cizinci vypověděli, že za pomoci převaděče nastoupili do návěsu kamionu v Rumunsku. Řidič nevěděl, že veze cizince, uvedla v tiskové zprávě mluvčí regionální policie Šárka Poláčková.

"Když se zaměstnanec s řidičem chystali vyložit náklad a řidič chtěl otevřít nákladový prostor pomocí bezpečnostního lanka, to se utrhlo. Po otevření nákladového prostoru uvnitř uviděli pohyb osob, proto ihned nákladový prostor zavřeli a přivolali Policii ČR," doplnila Poláčková.

Přivolaná cizinecká policie zjistila, že jde o občany Afghánistánu bez jakýchkoliv dokladů. Všichni jsou vedeni jako žadatelé o azyl v Rumunsku. Ze dvou osob, které uvedly, že jsou mladistvé, potvrdilo lékařské vyšetření nízký věk u jedné.

Mladistvý cizinec bude předán orgánu péče o dítě a soud rozhodne o jeho umístění. Ostatní čtyři cizinci byli podle mluvčí převezeni do záchytného zařízení pro cizince v Balkové v Plzni a budou předáni do Rumunska na základě Dublinské úmluvy.

Zdroj: ČTK

Nehoda pěti aut a kamionu uzavřela zhruba na dvě hodiny dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou

Hromadná nehoda pěti aut a kamionu uzavřela dnes večer zhruba na dvě hodiny dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou ve směru z Prahy na Hradec Králové. Obešla se bez zranění. Krátce před 21:00 byla dálnice v místě nehody zprůjezdněna, vyplývá z informací policie a Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Nehoda se stala na 61. kilometru dálnice na hranicích Středočeského a Královéhradeckého kraje. Policie doporučila řidičům jedoucím na Hradec Králové sjíždět na silnici I/11 již na sjezdu na 42. kilometru u Libice nad Cidlinou.

Zdroj: ČTK

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK

Kamionoví dopravci si příští rok za mýto připlatí, do sazeb přibude poplatek za hluk i znečištění

Kamionoví dopravci si v příštím roce za mýto připlatí, platby za užití dálnic navýší poplatky za hluk a znečištění. Vedle toho se změní i některé další sazby včetně slev na mýtu. Úpravy mýtných sazeb v pondělí schválila vláda. Výběry z mýta by se tím měly ve srovnání s loňskem zvýšit o 1,6 miliardy korun. Ministerstvo dopravy chce příjmy z nových poplatků využít ke zmírnění dopadů dopravy, například na budování protihlukových stěn.

Zdroj: ČTK

Dálnici D1 na Benešovsku uzavřela nehoda dvou kamionů

Na dálnici D1 na Benešovsku se ve středu večer srazily dva kamiony, policie má zprávy o dvou zraněných. Směr na Brno je neprůjezdný, řekla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Nehoda se stala před 20:00 na 73. kilometru ve směru na Brno. Jeden kamion narazil do druhého zezadu. Před místem nehody se vytvořila kolona. "Dálnice bude uzavřená minimálně hodinu," uvedla Schindlová před 20:30.

Zdroj: ČTK

Na dálnici D1 u Bohumína narazil kamion do kolony vozidel, úsek je uzavřený

Dálnice D1 je u Bohumína na 368. kilometru ve směru do Polska od noci uzavřená kvůli vážné nehodě. Kamion tam hodinu po půlnoci narazil do stojící kolony, poškodil více vozidel. K nehodě letěl vrtulník. Podle informací Národního dopravního informačního centra se havarovaná vozidla nadále odstraňují. Policie odklání osobní auta na exitu 365 Vrbice, pro nákladní vozidla zřídila odklon na exitu 354 Rudná.

Před hraničním přechodem s Polskem v Bohumíně se tvořily i v pondělí několikakilometrové kolony v souvislosti s opatřeními v boji s šířením nemoci Covid-19. 

Zdroj: ČTK

Dálnice D8 u Ústí se po 13 hodinách otevřela, při nehodě dvou kamionů zemřel řidič

Dálnice D8 u Ústí nad Labem byla v úterý zhruba 13 hodin uzavřená kvůli nehodě dvou kamionů, při níž jeden z řidičů zemřel a druhý byl zraněn. Nehoda se stala kolem 4:00 ráno přibližně na 77. kilometru dálnice ve směru na Prahu. Provoz na dálnici byl plně obnoven až po 17. hodině.

Pokračovat