Výběr z bankomatu v cizině: Podívejte se, co zaplatíte

Patrik Nacher, BankovniPoplatky.com
11. 7. 2009 13:48
Zajímavé je, že banky se v poplatcích příliš neliší
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nejlevnější variantou je platit v zahraniční kartou. Za to není účtován žádný poplatek. I přesto se může stát, že je nutné vybrat v zahraničí z bankomatu. Je zajímavé, že banky se v základní nabídce příliš neliší - poplatek činí nejčastěji 100 korun + 0,5 % z vybírané částky.

Tato varianta tedy může být drahá, ale existují i levnější alternativy.

Například mBank umožňuje vybírat v zahraniční bez poplatků (v zemích, kde se platí eurem). Také HSBC nabízí výběry v zahraničí zdarma. ČSOB dává tuto možnost studentům (Studentské konto Plus) či za stejnou cenu jako v Česku i na Slovensku.

Česká spořitelna a UniCredit Bank zase nabízejí cenu za výběr z bankomatu jejich skupiny v zahraničí jako za výběr z bankomatu vlastní banky v tuzemsku. U UniCredit Bank může být navíc u některých druhů balíčků výběr zcela zdarma. U Volksbank zaplatíte při výběru Holiday kartou všude jednotně 29 korun.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Novinky v roamingu: Jak levně telefonovat z dovolené
Koruna zajistila Čechům druhou nejlevnější dovolenou
Chcete směnit peníze co nejvýhodněji? Víme, kam zajít
 

Právě se děje

před 17 minutami

V rozvodněné řece na Slovensku se utopily tři ženy, snažily se zachránit psy

Tři ženy přišly o život v rozvodněné řece ve městě Revúca na středním Slovensku, když se ve středu pokusily zachránit před záplavami psy z útulku. Novinářům to ve čtvrtek řekl premiér Peter Pellegrini.

Policie původně informovala o jedné oběti v rozvodněné řece a ještě ráno uvedla, že po dalších dvou pohřešovaných ženách pátrá. "Žel, všechny tři, je to již potvrzeno, o svůj život v rozvodněné řece přišly," řekl později Pellegrini.

V důsledku vydatných lijáků a vichru se kvůli popadaným stromům vylila z koryta řeka Muráň, která teče nedaleko útulku. Když se do něj dostala voda, zveřejnily jeho pracovnice prosbu o pomoc. Autem přijely pomoci jejich kolegyně z útulku v Rožňavě, naložily psy, ale na zpáteční cestě se ztratily. Jedna z nich stihla zavolat na tísňovou linku, že se topí, pak bylo spojení přerušeno.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 19 minutami

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na stavební škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student.

V nemocnici skončili tři mladí lidé ve věku 17, 19 a 20 let, všichni museli podle oblastních úřadů podstoupit operaci. Dva z nich jsou podle lékařů ve vážném stavu, mají četná střelná poranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy