Kdo si nejvíc polepšil? Nový žebříček ukazuje nejlépe i nejhůře placené práce v Česku

Petr Kučera Petr Kučera
26. 3. 2018 6:35
Projděte si čerstvá čísla z nejpřesnější statistiky výdělků v České republice.

Nejhůře placené práce ve mzdové sféře

Kategorie zaměstnání Medián 2017
Číšníci a servírky 13 335 Kč
Pomocníci v kuchyni 13 551 Kč
Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních ,průmyslových a jiných objektech 13 636 Kč
Dělníci v oblasti výstavby budov 14 010 Kč
Pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur 14 177 Kč
Zahradníci a pěstitelé v zahradnických školkách 14 594 Kč
Pomocní kuchaři 14 766 Kč
Kuchaři (kromě šéfkuchařů) 15 182 Kč
Pracovníci pro ruční praní a žehlení 15 234 Kč
Uklízeči veřejných prostranství 15 418 Kč

Nejméně si i nadále vydělají číšníci a servírky - i přes výrazný meziroční růst, k němuž podstatně přispělo zvýšení minimální mzdy nařízené státem. V  tomto oboru je však typické, že skutečný výdělek je vyšší, než zaměstnavatelé oficiálně vykazují.

 

Právě se děje

teď

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy