zaměstnanec

Německé aerolinky Lufthansa hodlají přijmout asi 20 tisíc zaměstnanců

Největší německá letecká společnost Lufthansa hodlá přijmout celkem 20 tisíc zaměstnanců. Firma to oznámila ve své pondělní zprávě. Lufthansa v době pandemie covidu-19 přikročila k rozsáhlému rušení pracovních míst, na konci letošního září měla přibližně 108 tisíc zaměstnanců. Poptávka po letecké dopravě už se výrazně zotavila z útlumu způsobeného koronavirovou krizí.

"Lufthansa hledá nové spolupracovníky. Koncern už v letošním roce 'vzal na palubu' několik tisíc lidí. Celkem plánuje podnik přijmout 20 tisíc nových zaměstnanců," uvedl dnes firma. Dodala, že hledá pracovníky různých profesí, zejména techniky, odborníky na informační technologie, právníky, piloty a palubní personál.

Na konci roku 2019, tedy před příchodem pandemie covidu-19, Lufthansa zaměstnávala více než 138 tisíc lidí.

 

Zdroj: ČTK

V USA se schyluje k celostátním stávkám kvůli pracovním podmínkám

Ve Spojených státech se do konce října schyluje k celostátním stávkám za vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky. Celkem by se těchto akcí mohlo zúčastnit více než 100 000 lidí, kteří účast ve stávce už schválili anebo pohrozili, že stávkovat začnou, uvedla dnes BBC. Už ve čtvrtek stávkovalo zhruba 10 000 zaměstnanců společnosti John Deere, která vyrábí zemědělské stroje.

Vlně těchto stávek se na sociálních sítích začalo přezdívat Striketober. V pondělí se chystá stávkovat zhruba 60 000 zaměstnanců televizních a filmových štábů, protestovat by mohlo také asi 24 000 zdravotních sester.

Vlna stávek přichází po zesílené činnosti odborových organizací, jejichž vliv desítky let klesal. Zaměstnanci nyní také žádají lepší práva v časech pandemie. Tlak nicméně cítí i zaměstnavatelé, protože v některých oborech se nedostává pracovních sil, takže firmy jsou nuceny zvedat mzdy těm nejméně kvalifikovaným.

Zdroj: ČTK
Pokračovat