Špína a myší trus u jídla. Tyto podniky musely zavřít

Ekonomika Ekonomika
31. 7. 2015 13:55
Projděte si nejnovější seznam restaurací a prodejen, v nichž Státní zemědělská a potravinářská inspekce během července našla nevyhovující hygienické podmínky.
Foto: SZPI

Prodejna ovoce a zeleniny Sihn Dang Dang, Vyškov

Prodejna ovoce a zeleniny Sihn Dang Dang (kontrolovaná osoba: Sihn Dang Dang), Masarykovo náměstí 29, Vyškov

Inspektoři našli v regále se zeleninou myší trus, stejně jako na několika místech na podlaze a v regálech s balenými potravinami. Myší trus a okousané obaly potravin se vyskytovaly i ve skladu potravin. Ve skladu se nacházely dvě popelnice společně s dalším nahromaděným odpadem a předměty nesouvisejícími s činností prodeje. Myší trus inspektoři zjistili i v místech přípravy zmrzliny a pizzy, které jsou vydávány prodejním okénkem.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy