Špína a myší trus u jídla. Tyto podniky musely zavřít

Ekonomika Ekonomika
31. 7. 2015 13:55
Projděte si nejnovější seznam restaurací a prodejen, v nichž Státní zemědělská a potravinářská inspekce během července našla nevyhovující hygienické podmínky.
Foto: SZPI

Hospůdka Rujna, Jirkov

Hospůdka Rujna (kontrolovaná osoba: Michaela Kapušová), Jiráskova 431 11, Jirkov

V kuchyni našli inspektoři myší trus vedle nepoužívané trouby, včetně stop myšího okusu na kartonových krabicích. V kuchyni byly také uloženy předměty nesouvisející s předmětem činnosti a odpadky. V mrazicí vaně na polotovary byl na dně led s nečistotami a na liště pod víkem kolonie černé plísně. V prostorách baru a konzumní části byl cítit zápach, pravděpodobně z odpadní jímky. Pod barem za sudy se vyskytoval myší trus a nečistoty jako prach, nedopalky cigaret či obaly potravin.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy