Myši, plíseň, postel v kuchyni. Tyto podniky musely zavřít

Ekonomika Ekonomika
24. 6. 2015 11:00
Projděte si nejnovější seznam restaurací a prodejen, v nichž Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla nevyhovující hygienické podmínky.

Brno - Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila v předchozích dnech dočasné uzavření dalších dvanácti provozoven. Důvodem je nepřijatelná hygienická praxe. Na seznam podniků se dostanete po kliknutí na úvodní fotku.

Nevyhovující podmínky v Restauraci Čerchovanka
Nevyhovující podmínky v Restauraci Čerchovanka | Foto: SZPI

Restaurace Čerchovanka, Horšovský Týn

Restaurace Čerchovanka (kontrolovaná osoba Ladislav Štýs), Dr. E. Beneše 93, Horšovský Týn – Malé Předměstí.

Zařízení v prostorách kuchyně (fritéza, toustovač, plotýnky sporáku atd.) včetně používaného nádobí byly znečištěny špínou a mastnotou. Taktéž plochy pro ukládání surovin určených k výrobě pokrmů vykazovaly známky znečištění dlouhodobě usazenou špínou. Podlaha v kuchyni na hůře přístupných místech byla pokryta mastnotou a zašlými nečistotami.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy