Špína a myší trus u jídla. Tyto podniky musely zavřít

Ekonomika Ekonomika
31. 7. 2015 13:55
Projděte si nejnovější seznam restaurací a prodejen, v nichž Státní zemědělská a potravinářská inspekce během července našla nevyhovující hygienické podmínky.
Foto: SZPI

Restaurace Na Libušíně, Plzeň

Restaurace Na Libušíně (kontrolovaná osoba: Caradac Czech s.r.o.), Koterovská 147, Plzeň

V prostorách restaurační kuchyně byly mastnotou a zaschlou špínou znečištěny plochy pracovních zařízení jako fritézy, mikrovlnná trouba nebo zaplísněná digestoř. Na podlahách pod zařízeními provozovatel ponechal enormní množství usazené špíny. Podlahy byly celkově v nečistém stavu, který neodpovídal správným hygienickým podmínkám. V prostorách kuchyně i baru byly nekryté odpadkové koše bez víka. Z uvedených důvodů inspekce přistoupila k zákazu užívání prostor kuchyně.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy