Equa bank začne lákat i na levnější volání, chystá i platební terminály

Olga Skalková
14. 9. 2015 16:25
Výhodné tarify na mobilní telefonování nabídne klientům Equa bank ve spolupráci s mobilním operátorem U:fon. Pro podnikatele a firmy pak chce Equa mimo jiné začít nabízet platební terminály, zřejmě ale až v příštím roce. "Na přelomu let 2015 a 2016 začneme na měsíční bázi hospodařit se ziskem,“ říká šéf banky, která na trhu působí čtyři roky.
Foto: Jakub Plíhal

Praha – Po čtyřech letech působení na trhu se Equa bank chystá ještě víc prosadit. Od podzimu začne proto lákat nejen na některé nové bankovní služby, ale spouští i nabídku tarifů na mobilní telefonování.

„Chceme klientům nabízet dva mobilní tarify, které pro ně budou výhodné,“ říká generální ředitel banky Petr Řehák. Novinka, kterou Equa spustí na přelomu října a listopadu, cílí na stávající i nové klienty. Podmínkou k získání jednoho ze dvou tarifů na mobilní volání je totiž jejich platba z účtu v Equa bank a převod čísla k mobilnímu operátorovi U:fon.

První tarif s možností neomezeného volání a SMS zpráv a s limitem 700 MB mobilních dat bude dostupný za 479 korun měsíčně. Druhý pak za 99 korun měsíčně nabídne 100 volných minut, každá SMS zpráva přijde na 1,36 koruny a lze přikoupit 250 MB dat za 69 korun.

Pro podnikatele a firmy pak chce Equa mimo jiné začít nabízet platební terminály. „To bude spíš záležitostí příštího roku,“ upřesňuje Řehák.

S tempem růstu banky, která v roce 2011 převzala tuzemskou síť Banco Popolare, je její šéf spokojený. „Pokud se na trhu nic zásadního nestane, na přelomu let 2015 a 2016 začneme na měsíční bázi hospodařit se ziskem,“ očekává Řehák. Equa má nyní přes 160 tisíc klientů, což je z nových bank nejméně po bance Zuno. Jejími zákazníky jsou nicméně jak občané, tak i podnikatelé, menší a střední firmy, ale i velké korporace.

Řehák zdůrazňuje, že na rozdíl od většiny nových konkurentů nabrala vysoce aktivní portfolio klientů, kteří přes ni platí, půjčují si od ní a používají její platební kartu. Podíl úvěrů a vkladů dosahuje úrovně 80 procent. Bilanční suma ke konci prvního pololetí dosáhla téměř 33 miliard korun a meziročně tak narostla zhruba o třetinu. Podobný skok na 29,8 miliard korun zaznamenaly i vklady, zatímco objem poskytnutých úvěrů se zvýšil celkově dokonce o 44 procent na 23,8 miliardy korun.

V posledním roce se Equa bank soustředila na investice do pobočkové sítě a během necelých dvou let ji tak už zdvojnásobila na současných 35 poboček, osm kiosků a tři hypoteční centra. „Dvě třetiny populace tak mají naši pobočku dostupnou do 30 minut běžnou dopravou,“ upřesňuje Řehák s tím, že další posílení pobočkové sítě je už předmětem nových úvah.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Rozpočet je nyní ve schodku 305 miliard. Je to méně, než se očekávalo

Schodek státního rozpočtu momentálně činí zhruba 305 miliard korun. Hospodaření státu se tak vyvíjí lépe, než se plánovalo. Na tiskové konferenci po jednání se senátory o daňovém balíčku to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Pro letošní rok je schválen rozpočet se schodkem 500 miliard korun.

"Je menší inkaso příjmů, logicky větší výdaje. Ale ten rozpočet se vyvíjí lépe, než byl schválen. Uvidíme, jak dopadne celý rok," řekl premiér.

Ke konci října činil schodek rozpočtu 274 miliard korun. Příjmy rozpočtu ke konci října meziročně klesly o 42,3 miliardy na 1,18 bilionu korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení se snížily meziročně o 61,2 miliardy na 1,02 bilionu korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 212,1 miliardy na 1,45 bilionu korun. Po říjnových výsledcích ekonomové očekávali, že schodek rozpočtu za celý rok bude 400 až 450 miliard korun. Data o vývoji rozpočtu ke konci listopadu zveřejní ministerstvo financí v úterý 1. prosince.

Zdroj: ČTK
Další zprávy