mBank otevře franšízy, využije poradce Broker Consulting

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
7. 9. 2015 11:27
Pátá největší banka podle počtu klientů oznámila novou strategickou spolupráci. Další klienty jí mají přinést prodejci Broker Consulting. Součástí spolupráce je i postupné otevírání a provoz až 70 obchodních míst na franšízovém principu. Podobně už spolupracuje banka UniCredit s Partners.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Jakub Plíhal

Praha – Internetová mBank vyzkouší nový způsob, jak získat další klienty přímo ve "fyzickém" světě. Začne prodávat své produkty i prostřednictvím jedné z největších tuzemských finančně poradenských společností Broker Consulting. Firmy oznámily uzavření strategického partnerství pro český trh.

Součástí spolupráce je i postupné otevírání a provoz až 70 obchodních míst na franšízovém principu pod názvem BrokerPoint do konce roku 2017. Obě společnosti tak navazují na podobné partnerství UniCredit Bank a Partners, kteří spolupracují už od roku 2010.

"Naším cílem je získat do konce roku 2018 v České republice 700 tisíc klientů a strategické spojenectví s Broker Consulting je z našeho pohledu jednou z klíčových aktivit, která nám tohoto cíle pomůže dosáhnout," říká Paweł Kucharski, generální ředitel mBank pro Českou republiku. mBank má dnes v Česku zhruba 550 tisíc klientů.

"Internet díky tomu doplníme o fyzický svět a naše produkty nově nabídneme skupinám zákazníků, kteří preferují poradenský model komunikace s bankou," dodává Kucharski.

Broker Consulting na druhé straně může těžit ze značky mBank, která je dnes podle počtu klientů pátou největší bankou v Česku. Místa zvaná BrokerPointy vedle "bankovního provozu" nabídnou také finanční plánování či realitní služby. Budou fungovat také jako servisní místa pro stávající klienty Broker Consulting i mBank.

Pilotní BrokerPointy by měly začít fungovat ještě během letošního roku. V příštím roce jich pak mají vzniknout přibližně dvě desítky.

Broker Consulting chce v průběhu následujících tří let rozšířit tým prodejců až o čtvrtinu ze současných více než 1200 na 1500 spolupracovníků.

Konkurenční projekt UniCredit Bank a Partners funguje už od roku 2010. Poradenská společnost Partners nabízí finanční produkty UniCredit Bank pod značkou Partners bankovní služby. V roce 2012 se tato spolupráce rozšířila o první franšízy - Partners markety. Těch je nyní po celé republice zhruba padesát a Partners v nich vedle dalších finančních produktů prodávají právě i bankovní nabídku UniCredit Bank.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy