mBank otevře franšízy, využije poradce Broker Consulting

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
7. 9. 2015 11:27
Pátá největší banka podle počtu klientů oznámila novou strategickou spolupráci. Další klienty jí mají přinést prodejci Broker Consulting. Součástí spolupráce je i postupné otevírání a provoz až 70 obchodních míst na franšízovém principu. Podobně už spolupracuje banka UniCredit s Partners.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Jakub Plíhal

Praha – Internetová mBank vyzkouší nový způsob, jak získat další klienty přímo ve "fyzickém" světě. Začne prodávat své produkty i prostřednictvím jedné z největších tuzemských finančně poradenských společností Broker Consulting. Firmy oznámily uzavření strategického partnerství pro český trh.

Součástí spolupráce je i postupné otevírání a provoz až 70 obchodních míst na franšízovém principu pod názvem BrokerPoint do konce roku 2017. Obě společnosti tak navazují na podobné partnerství UniCredit Bank a Partners, kteří spolupracují už od roku 2010.

"Naším cílem je získat do konce roku 2018 v České republice 700 tisíc klientů a strategické spojenectví s Broker Consulting je z našeho pohledu jednou z klíčových aktivit, která nám tohoto cíle pomůže dosáhnout," říká Paweł Kucharski, generální ředitel mBank pro Českou republiku. mBank má dnes v Česku zhruba 550 tisíc klientů.

"Internet díky tomu doplníme o fyzický svět a naše produkty nově nabídneme skupinám zákazníků, kteří preferují poradenský model komunikace s bankou," dodává Kucharski.

Broker Consulting na druhé straně může těžit ze značky mBank, která je dnes podle počtu klientů pátou největší bankou v Česku. Místa zvaná BrokerPointy vedle "bankovního provozu" nabídnou také finanční plánování či realitní služby. Budou fungovat také jako servisní místa pro stávající klienty Broker Consulting i mBank.

Pilotní BrokerPointy by měly začít fungovat ještě během letošního roku. V příštím roce jich pak mají vzniknout přibližně dvě desítky.

Broker Consulting chce v průběhu následujících tří let rozšířit tým prodejců až o čtvrtinu ze současných více než 1200 na 1500 spolupracovníků.

Konkurenční projekt UniCredit Bank a Partners funguje už od roku 2010. Poradenská společnost Partners nabízí finanční produkty UniCredit Bank pod značkou Partners bankovní služby. V roce 2012 se tato spolupráce rozšířila o první franšízy - Partners markety. Těch je nyní po celé republice zhruba padesát a Partners v nich vedle dalších finančních produktů prodávají právě i bankovní nabídku UniCredit Bank.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy