Tablet Asus Eee Pad Transformer Prime zastoupí netbook

Adam Fiala
9. 12. 2011 10:39
Při dokoupení dokovací stanice se z Asusu Transformer Prime stane pohotový netbook
Foto: NOTEBOOKITALIA.IT

Trh s tablety je neuvěřitelně proměnlivý. Jednu chvíli je jasnou jedničkou Apple iPad 2, na který příznivci jablíčkových výrobků nedají dopustit. Pak se předvede Samsung se svým Galaxy Tabem, který nemá mezi ostatními svého druhu s operačním systémem Android konkurenci. Nakonec dorazí Asus se svou novou verzí Eee Pad Transformeru s přídomkem Prime a Samsung se může jít klouzat. A to si na upgrade na Ice Cream Sandwich počká tablet až do příštího roku. Do obchodů dorazí až po Vánocích.

ASUS Transformer Prime se stal nejlepším plnohodnotným tabletem s Androidem vůbec. Vyznačuje se sexy designem, promyšlenými doplňky a ohromujícím fotoaparátem. Už od vydání iPadu 2 jsme na něj čekali. A Asus dokonce předvádí vzhled inspirovaný iPadem 2. Je ještě tenčí a skoro stejně těžký. Což je omluvitelné, když se mu zdařilo zakomponovat i slot na microSD kartu a Micro-HDMI port. Desetipalcový displej zvládá hladké a čisté video ve FullHD. Osmimegapixelový foťák snadno zachytí detaily a pravé barvy lépe než jiné hodnocené tablety. Zlatým hřebem je možnost použít tablet jako gamepad při hraní her na HDTV a usměrnit výkon procesoru, aby se ušetřila baterie." Eric Franklin, CNet.com

Baterie vydrží při běžném použití nabitá devět hodin. Asus však dodává, že lze tuto dobu prodloužit, pokud tablet použijete především k přehrávání videa. To je dáno způsobem, jakým mikročip Tegra 3 operuje s energií. Tablet funguje na operačním systému Android 3.2 Honeycomb, ale Asus prohlašuje, že už teď je plně kompatibilní s novou verzí 4.0 Ice Cream Sandwich. Stačí jen vyčkat upgradu, který přijde v průběhu příštího roku. Asus doplnil uživatelské rozhraní jenom několika málo widgety - rychlé čtení e-mailů, předpověď počasí a kontrola seznamu hudebních stop. Nečekejte, že podobně jako Lenovo ThinkPad nabídne widget, který by umožnil přidat oblíbené aplikace do speciálního výběru. Stejně je to jen neurčitá nadhodnota." John Brandon, TechRadar.com

Galaxy Tab 10.1 si dlouho pobyl na vrcholu žebříčku nejšpičkovějšího Android tabletu své třídy. Žezlo nyní bylo předáno. Už původní Transformer byl kvalitním počinem, ale jeho nástupce udělal další krok dopředu. Je lehčí a tenčí než ostatní a s úložným prostorem o velikosti 32 GB je za cenu 499 dolarů prostě dobrým kšeftem. Zvláštností je nová dokovací stanice (150 dolarů). Stejně jako Prime prošla odtučňovací kúrou, stále však nabízí i klávesnici a se starou verzí je nekompatibilní. Dokonce je skladnější a lehčí než netbooky a má i lepší konstrukci. Ovšem jedna nepříjemnost: když tablet zadokujete, horní část je jednoduše těžší než zbytek. Celá věc je tak náchylná k padání dozadu." Dana Wollman a Tim Stevens, Engadget.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Inspekce obvinila detektiva NCOZ kvůli spolupráci se stíhaným lobbistou Horáčkem

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila detektiva Národní centrály proti organizovanému zločinu kvůli spolupráci se stíhaným lobbistou Tomášem Horáčkem, uvedla Česká televize. Obvinění podle ní čelí také jeden z bývalých policistů.

Severočeský podnikatel Horáček spolu s dalšími lidmi podle policie ovlivňoval přidělování zakázek v nemocnicích, za což měl žádat úplatky. Vedle Horáčka policie už dříve zahájila stíhání bývalé ředitelky Nemocnice na Bulovce Andrey Vrbovské, někdejšího ředitele nemocnice Františka Nováka nebo bývalého poslance ODS Marka Šnajdra.

Kvůli údajné manipulaci zakázek v některých pražských nemocnicích začali detektivové Horáčka stíhat v červnu 2018. Policisté v kauze prověřovali například veřejné zakázky na ostrahu objektů, dodávku hygienických potřeb nebo pořízení osobních aut.

Kromě Horáčka, kterého policisté považují za ústřední postavu kauzy, bylo v červnu 2018 obviněno ještě dalších osm lidí. Okruh obviněných se ale později ještě rozrostl. Počátkem června 2019 státní zástupce Zdeněk Matula uvedl, že ve věci je stíháno šest právnických a 14 fyzických osob.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Žalobce navrhl vazbu pro tři lidi, kteří se zapojili do bojů na Ukrajině. Čelí obvinění z terorismu

Státní zástupce navrhl vazbu pro tři z pěti obviněných, kteří se podle vyšetřovatelů zapojili do bojů na východě Ukrajiny na straně samozvané Doněcké lidové republiky. V tiskové zprávě o tom informoval Martin Bílý z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Pětici policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili ve čtvrtek z teroristického útoku, účasti na teroristické skupině, financování terorismu a podpory a propagace terorismu. Obvinění čelí i jedna právnická osoba.

Bílý navrhuje na tři stíhané uvalit vazbu kvůli tomu, že by mohli uprchnout nebo působit na dosud nevyslechnuté svědky. Obviněným hrozí za trestný čin teroristického útoku až 20 let vězení, u trestného činu financování terorismu až 12 let vězení a v případě podpory a propagace terorismu může soud uložit maximálně patnáctileté vězení.

Policie podezřelé zadržela ve středu. Kvůli případu zasahovala po celém Česku. Zadržení čeští občané podle kriminalistů jezdili bojovat na Ukrajinu na straně proruských separatistů nebo takové cesty chystali či organizovali. Server Aktuálně.cz uvedl, že podle zjištění jeho a Respektu je mezi zadrženými předseda spolku Českoslovenští vojáci v záloze za mír Ivan Kratochvíl.

Podle informací serveru iROZHLAS.cz se vyšetřování soustředí kolem paramilitárního spolku Českoslovenští vojáci v záloze za mír. Policie zjistila, že jeden z jeho členů v minulosti odjel na Donbas, kde se údajně zapojil do bojů na straně separatistů. Po návratu spolek začal shánět peníze, aby do válčící zóny mohli vycestovat další zájemci. Policisté údajně zasahovali na sídlišti ve Slaném v domě, kde bydlí šéf spolku Kratochvíl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy