Tablet Asus Eee Pad Transformer Prime zastoupí netbook

Adam Fiala
9. 12. 2011 10:39
Při dokoupení dokovací stanice se z Asusu Transformer Prime stane pohotový netbook
Foto: NOTEBOOKITALIA.IT

Trh s tablety je neuvěřitelně proměnlivý. Jednu chvíli je jasnou jedničkou Apple iPad 2, na který příznivci jablíčkových výrobků nedají dopustit. Pak se předvede Samsung se svým Galaxy Tabem, který nemá mezi ostatními svého druhu s operačním systémem Android konkurenci. Nakonec dorazí Asus se svou novou verzí Eee Pad Transformeru s přídomkem Prime a Samsung se může jít klouzat. A to si na upgrade na Ice Cream Sandwich počká tablet až do příštího roku. Do obchodů dorazí až po Vánocích.

ASUS Transformer Prime se stal nejlepším plnohodnotným tabletem s Androidem vůbec. Vyznačuje se sexy designem, promyšlenými doplňky a ohromujícím fotoaparátem. Už od vydání iPadu 2 jsme na něj čekali. A Asus dokonce předvádí vzhled inspirovaný iPadem 2. Je ještě tenčí a skoro stejně těžký. Což je omluvitelné, když se mu zdařilo zakomponovat i slot na microSD kartu a Micro-HDMI port. Desetipalcový displej zvládá hladké a čisté video ve FullHD. Osmimegapixelový foťák snadno zachytí detaily a pravé barvy lépe než jiné hodnocené tablety. Zlatým hřebem je možnost použít tablet jako gamepad při hraní her na HDTV a usměrnit výkon procesoru, aby se ušetřila baterie." Eric Franklin, CNet.com

Baterie vydrží při běžném použití nabitá devět hodin. Asus však dodává, že lze tuto dobu prodloužit, pokud tablet použijete především k přehrávání videa. To je dáno způsobem, jakým mikročip Tegra 3 operuje s energií. Tablet funguje na operačním systému Android 3.2 Honeycomb, ale Asus prohlašuje, že už teď je plně kompatibilní s novou verzí 4.0 Ice Cream Sandwich. Stačí jen vyčkat upgradu, který přijde v průběhu příštího roku. Asus doplnil uživatelské rozhraní jenom několika málo widgety - rychlé čtení e-mailů, předpověď počasí a kontrola seznamu hudebních stop. Nečekejte, že podobně jako Lenovo ThinkPad nabídne widget, který by umožnil přidat oblíbené aplikace do speciálního výběru. Stejně je to jen neurčitá nadhodnota." John Brandon, TechRadar.com

Galaxy Tab 10.1 si dlouho pobyl na vrcholu žebříčku nejšpičkovějšího Android tabletu své třídy. Žezlo nyní bylo předáno. Už původní Transformer byl kvalitním počinem, ale jeho nástupce udělal další krok dopředu. Je lehčí a tenčí než ostatní a s úložným prostorem o velikosti 32 GB je za cenu 499 dolarů prostě dobrým kšeftem. Zvláštností je nová dokovací stanice (150 dolarů). Stejně jako Prime prošla odtučňovací kúrou, stále však nabízí i klávesnici a se starou verzí je nekompatibilní. Dokonce je skladnější a lehčí než netbooky a má i lepší konstrukci. Ovšem jedna nepříjemnost: když tablet zadokujete, horní část je jednoduše těžší než zbytek. Celá věc je tak náchylná k padání dozadu." Dana Wollman a Tim Stevens, Engadget.com

 

Právě se děje

před 9 minutami

Sněmovna přes výhrady podpořila vznik stálých senátních obvodů

Sněmovna přes výhrady opozice podpořila v prvním kole vládní návrh na zavedení stálých obvodů pro volby do Senátu. Zamítnutí novely ve středu Piráti neprosadili. Návrh před dalším schvalováním projedná ústavně-právní výbor a také ústavní komise.

Předseda výboru Marek Benda (ODS) označil za mimořádně nešťastné a nerozumné řešení, kdy ústavní zákon vyjmenovává skoro všechny obce. Podle Pirátů návrh nabourává z dlouhodobého hlediska rovnost hlasovacího práva, když se bude výrazně lišit počet obyvatel v navrhovaných obvodech.

"Jsou konstruované často nepochopitelným způsobem," uvedl pirátský místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal. Nadhodil možnost přepočítávat obyvatele obvodů třeba jednou za 12 let a podle toho je měnit. Vládě vytkl, že navržené vymezení nerespektuje správní příslušnost ani spádovost obcí, na což poukázal i komunista Stanislav Grospič.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Britská Dolní sněmovna odmítla změny v brexitovém zákoně

Britská Dolní sněmovna ve středu odmítla všechny změny, které v prováděcím zákonu k brexitové dohodě učinila horní komora. Sněmovna lordů chtěla mimo jiné lépe chránit občany EU či dětské uprchlíky. Návrh brexitového zákona nyní znovu poputuje do horní komory, která se může opět pokusit přijmout dodatky. Podle agentury Reuters ale termín brexitu v ohrožení není. Británie by měla EU opustit 31. ledna, tedy za devět dní.

Poslanci Dolní sněmovny, ve které mají konzervativci premiéra Borise Johnsona výraznou většinu, schválili návrh zákona o brexitu již 9. ledna. Sněmovna lordů, v níž mají více zástupců opoziční labouristé a liberální demokraté, ale tento týden k vládnímu textu připojila pět dodatků.

Zdroj: ČTK / Reuters
Další zprávy