Samsung Galaxy Note má až bláznivě rychlý procesor

Adam Fiala
9. 2. 2012 22:23
Obrazovka s úhlopříčkou přes pět palců se vzdaluje Galaxy Note smartphonům a přibližuje tabletům
Foto: Samsung Corp

Galaxy Note je jeden z mnoha vyvedených produktů společnosti Samsung. Spojuje v sobě velký displej a zdánlivě zastaralou technologii dotykového pera. Díky S Pen však chytrý telefon budí pozornost a sami představitelé společnosti říkají, že slouží jako příklad toho, jak by v budoucnu mohla vypadat spolupráce stylusu a tabletů. V českých obchodech je Galaxy Note k mání kolem čtrnácti tisíc korun. Snad ale nebudeme muset dlouho čekat, než Samsung představí nástupce své vlajkové lodě Galaxy S III.

Pořádný, co do velikosti, obrovitý, co do potenciálu. Samsung Galaxy Note nemusí být prvním smartphonem pro davy. Bez diskusí však snadno posílí zážitek z telefonu pro uživatele z podnikové sféry. Je prvním z moderních mobilních zařízení, které využívá dotykové pero stylus tak, aby nejenom fungovalo, ale také umocnilo interakci s výrobkem. Snadno se tak stane prvním příspěvkem v nové epoše hybridních přístrojů s manažerským uvažováním, a to zásluhou silného a všestranného výkonu. Na pracování za pochodu není nic lepšího." Luke Johnson, T3.com

Jako obvykle uživatelské prostředí TouchWiz typické pro Samsung je doplněno bohatým výběrem widgetů a aplikací dostupných na sedmi základních obrazovkách. Ale je nanejvýš snadné si s nimi pohrát tak, aby si uživatel uspořádal věci tak, jak chce. Fotoaparát s osmi megapixely zahrnuje i automatické ostření a blesk pomocí LED diod, ale také systém proti otřesům a sérii přednastavených režimů obrazu. Kvalita obrázků je slušná, škoda že nedostaneme i editační rozhraní, které by z velké obrazovky vymáčklo maximum. Při nahrávání videa lze nastavit až 1080p a s dvoumegapixelovou kamerou si užijete videohovory. Navzdory těžkotonážní baterii s 2 500 mAh, nečekejte ohromující životnost."  Dave Oliver, Wired.co.uk

Vedoucí pozice Samsung mezi smartphony s OLED displejem je jasná, Galaxy Note ji spolu se Super AMOLED krom jiného posiluje. Kontrast je na tomto hybridu tabletu a smartphonu jednoduše úžasný, s hlubokými a děsivými černými v opozici k silným a zářivým barvám. Člověk zápasí se slovy, aby popsal, jak nádherná zkušenost to je sledovat film nebo hrát hru na takové obrazovce. Častou výtkou displejům s touto technologií je přesaturovaný obraz. Samsung v tomto případě nabízí tři varianty režimu s rozdílnými úrovněmi saturace. Zásluhou bláznivě rychlého procesoru bychom se neměli obávat prodlev v uživatelském prostředí. Přesto jsem narazil na několik nevysvětlitelných zádrhelů a zatrhnutí. V několika případech se také obrazovka náhodně vypnula." Vlad Savov, The Verge.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy