Samsung Galaxy S III dohání supertenký Droid Razr

Adam Fiala
8. 2. 2012 8:34
Zajímá nás víc tloušťka chytrého telefonu, nebo hardwarové vybavení? Samsung Galaxy S III vás vyzkouší
Foto: SAMSUNG.COM

Chytrý telefon Galaxy S II se společnosti Samsung skutečně povedl a získal si oblibu mezi uživateli. Ve světě se prodává od května loňského roku a nyní se očekává příchod jeho nástupce - Samsung Galaxy S III. Internetem začaly kolovat různě zvěsti o tom, co nás v chystaném modelu Galaxy S čeká.

Korejský server Electronic Times News například přináší informaci o tom, jakými rozměry bude přístroj disponovat. Podle všeho by telefon mohl na tloušťku měřit pouhých sedm milimetrů, čímž by dorovnal parametr stanovený telefonem Droid Razr od Motoroly. Dvojka Galaxy měla kolem devíti milimetrů, je otázka, jestli taková dieta přinese nějaký hmatatelný prospěch. Zatímco tady by Samsung šel cestou miniaturizace, takový Galaxy Note spoléhá spíš na velký displej.

Čtyřjádrový procesor už něco zvládne

Podnětnější informace se týkají vnitřního vybavení a schopností přístroje. Jistou samozřejmostí bude operační systém. Samsung by měl šáhnout po nejnovější verzi Androidu 4.0. Google vydal Ice Cream Sandwich koncem loňského roku a našlo se jen málo recenzentů, kteří by si ho neoblíbili. Obrazovka použije technologii HD Super AMOLED a milovníci focení se dočkají dvou MPix u předního fotoaparátu a osm až dvanáct MPix u zadního objektivu. Výkon by měl zajišťovat čtyřjádrový procesor.

Neznámé datum

Největší nezodpovězenou otázkou je datum uvedení na trh. Samsung ještě neučinil žádné oficiální prohlášení a zřejmě se zprávy nedočkáme ani na letošním Mobile World Congress. Jen aby Samsung nevyčkával příliš dlouho a plány na úspěšné tažení mu nepřekazil Apple s iPhone 5.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

USK Praha porazilo s navrátivšími Američankami Szekszárd 83:56

Basketbalistky USK Praha zvítězily v domácím utkání 3. kola Evropské ligy nad maďarským Szekszárdem jednoznačně 83:56 a získaly druhou výhru v tomto ročníku prestižní soutěže.

Nejlepší střelkyní českých mistryň byla s 18 body navrátivší se americká pivotka Brionna Jonesová, její krajanka Alyssa Thomasová pak se 14 body a 10 doskoky zaznamenala double double. Hostům nestačilo ani 15 bodů Zaly Friškovecové a prohrály v Eurolize i třetí zápas.

V dalším utkání skupiny A zavítá pražský celek na hřiště úřadujícího šampiona Jekatěrinburgu. Tam sehraje duel 27. října.

Aktualizováno před 3 hodinami

Požár v budově spalovny v Malešicích se podařilo uhasit, škoda dosáhne stovek milionů

V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích ve středu odpoledne hořela technologie, požár způsobil podle odhadu škodu za stovky milionů korun. Příčinu ohně určí vyšetřování. Sdělil to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Mluvčí Pražských služeb Radim Mana řekl, že spalovna je mimo provoz a minimálně ve čtvrtek to tak zůstane, odpad bude převážen jinam. Potvrdil i odhad škody.

"Ve spalovně došlo k požáru odstavené technologie na čištění spalin v pětipatrové technologické budově o rozměru 30 krát 40 metrů, která procházela rekonstrukcí technologií. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen třetí stupeň poplachu," uvedl Kavka. Zasahovalo deset profesionálních a devět dobrovolných jednotek, používaly také výškovou techniku. Na další budovy se oheň nerozšířil.

Černý kouř byl vidět z velké dálky. Chemická služba podle Kavky měřila zplodiny ohně v několika zasažených částech Prahy, například v Dolních Počernicích, Satalicích, Vinoři, Kyjích a na Černém Mostě, překročení norem ale nezjistila. "Po dobu zásahu byl však ve zmíněných oblastech cítit zápach po požáru a obyvatelům bylo doporučeno nevětrat," uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Pokrok v kauze Pandora Papers. Úřad zjišťuje, jestli Babiš nespáchal přestupek zamlčením majetku

Černošický městský úřad zjišťuje, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nespáchal přestupek podle zákona o střetu zájmů neúplným oznámením o majetku v takzvané kauze Pandora Papers. Úředníci požádali o součinnost ministerstvo spravedlnosti, uvedl ve středu web iROZHLAS.cz. Babiš už dřív v souvislosti s kauzou odmítl, že by se dopustil čehokoliv nelegálního.

Kauza Pandora Papers se zabývá děním kolem společností v daňových rájích. Podle mezinárodního novinářského týmu poslal premiér Babiš na nákup nemovitostí na francouzské Riviéře přes své offshorové firmy zhruba 380 milionů korun. V dokumentech souvisejících s kauzou podle webu Investigace.cz neuvedl, že vlastní akcie offshorových firem. Podle zákona o střetu zájmů je přitom neúplné oznámení majetku veřejného funkcionáře přestupek, za který hrozí pokuta do výše 50 000 korun, informoval iROZHLAS.cz.

Černošický úřad proto oslovil ministerstvo spravedlnosti, které vidí v tomto případě jako takzvaný evidenční orgán. Ministerstvo by podle úřadu mělo mít možnost získat dokumenty, zda premiér vlastnil nebo vlastní nemovitosti nebo firmy v zahraničí, případně v jakém období je vlastnil.

"Následně by ministerstvo mělo posoudit, zda tyto nemovitosti nebo firmy uvedl v oznámení o majetku podle zákona o střetu zájmů a pokud nikoli, mělo by tuto informaci jako podezření z přestupku oznámit úřadu příslušné obce s rozšířenou působností," uvedl úřad na webu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy