Travel Service vydělal loni přes 155 miliónů korun

hpv
1. 9. 2008 17:20
Majitelé firmy si vyplatí více než 80 miliónů na dividendách
Foto: Travel Service

Praha - Letecká společnost Travel Service hospodařila v uplynulém roce s čistým ziskem přesahujícím 155 miliónů českých korun. Vyplývá to ze zápisu z valné hromady společnosti, který má redakce Aktuálně.cz k dispozici.

Majitelé firmy si ze zisku vyplatí 81,5 miliónu korun na dividendách.

V době konání valné hromady, tedy v červnu letošního roku, vlastnila poloviční podíl islandská společnost Icelandair Group. Přibližně čtvrtina patřila buď přímo, nebo prostřednictvím dalších společností podnikatelům Jiřímu Šimáněmu a Jaromíru Šmejkalovi. Zbylé akcie vlastnil Roman Vik.

V současné době Islanďani vlastní v Travel Service již 80procentní podíl.

Travel Service je největší tuzemskou charterovou společností. Zároveň provozuje nízkonákladové linky pod značkou Smart Wings. Ve flotile má 14 letadel. Dvanáct z nich je typu Boeing, jeden stroj je Airbus A320 a jeden Cessna 680. Ještě na podzim by se měl do flotily přidat Boeing 767 - 300ER, který je určen na dálkové lety. Během roku 2012 by pak měla společnost obdržet zcela nový typ Boeingu, známý jako Dreamliner.    

Nyní létají s Travel Service na dovolenou klienti několika desítek cestovních kanceláří, například Čedoku, Firo-tour nebo ESO Travel. Podle nedávného vyjádření šéfa Travel Service Romana Vika je v současné době největším zákazníkem leteckého dopravce na nepravidelných linkách z Česka do Středomoří CK Fischer.

"Cestovní kancelář Fischer je naším největším klientem v oblasti charterových letů do přímořských destinací z České republiky," uvedl Roman Vik, generální ředitel Travel Service.

Čtěte dále:
Léto ani neskončilo, a cestovky už prodávají zimní moře
Čedok zvažuje, že bude létat se Seagle Air
Do privatizace ČSA chce jít i Travel Service
Do Prahy začne létat nový obří Boeing
Travel Service má nového spolumajitele z Islandu

 

Právě se děje

před 3 minutami

Agentura EU pro bezpečnost letectví schválila obnovení provozu Boeing 737 MAX

Agentura EU pro bezpečnost letectví schválila obnovení provozu letadel Boeing 737 MAX. Provoz byl před téměř dvěma lety přerušen kvůli nehodám.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy