Léto ani neskončilo, a cestovky už prodávají zimní moře

Hana Vorlíčková
27. 8. 2008 12:49
Cestovky lákají klienty až na 15procentní slevy
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Cestovní kanceláře začínají prodávat zájezdy na zimní sezónu. Klienty lákají až na patnáctiprocentní slevy za včasný nákup.

Zájezdy na zimu již nabízejí i CK Fischer nebo Firo-tour. Příští týden se chystá prodej zahájit například Čedok nebo Nev-Dama. Zájem o zimní dovolenou je podle zástupců cestovních kanceláří veliký již nyní.

"Prodej jsme zahájili již v červenci letošního roku. Ve srovnání s loňským rokem jsme zaznamenali nárůst prodejů asi o 30 procent," tvrdí Dan Plovajko, mluvčí CK Fischer.

Nové letadlo, Praha a Ostrava  

Zatímco u CK Fischer je největší poptávka po Kanárských ostrovech a po Egyptě, Čedok doufá, že letošním trhákem budou vyjma Egypta i exotické zájezdy.

"Věříme, že bude obrovská poptávka po zájezdech na Kubu a do Thajska. Tedy do zemí, kam budeme nově létat s letadlem typu Boeing 767-300ER. Bude to poprvé, kdy se klienti dostanou z Česka do vzdálených destinací na charterových letech bez mezipřistání," uvádí Tomáš Brejcha z cestovní kanceláře Čedok.

Boeing 767 pojme více jak 250 pasažérů. Budou v něm i místa Business Class. Létat se bude z Prahy a Ostravy.

Během zimní sezony pak budou klienti CK Fischer i Čedoku létat převážně s charterovou společností Travel Service.

CK Fischer předběhla Čedok

Vedení Travel Service dokonce poprvé v historii uvedlo, že jejím největším klientem mezi cestovními kancelářemi je CK Fischer. Doba, kdy největším klientem tuzemské charterové společnosti byl Čedok, je tedy pryč. „Cestovní kancelář Fischer je naším největším klientem v oblasti charterových letů do přímořských destinací z České republiky," uvedl Roman Vik, generální
reditel Travel Service.

"Hodnota uzavřeného kontraktu mezi Čedokem a Travel Service se blíží jedné miliardě korun. Čedok má s Travel Service podepsanou předběžnou rámcovou smlouvu o budoucí spolupráci," uvádí se v tiskové zprávě Travel Service. Na obdobnou hodnotu kontraktu má uzavřenou smlouvu i CK Fischer.

Čedok: Jednáme také se Seagle Air

Letecká společnost Travel Service však není jediná, která by měla v budoucnu dopravovat na dovolenou klienty Čedoku.

Podle Brejchy jedná Čedok o letní sezóně s více dopravci, mezi jinými i se slovenskou společností Seagle Air. O jednání s tímto slovenským dopravcem informovalo jako první Aktuálně.cz.

Čtěte více: Čedok zvažuje, že bude létat se Seagle Air

 

Právě se děje

před 5 minutami

V desítce ankety Sportovec roku ČR jsou tři bývalé vítězky, Krpálek chybí

Tři bývalé vítězky se dostaly do finálové desítky 62. ročníku ankety Sportovec roku ČR, kterou svými hlasy v 1. kole určili členové Klubu sportovních novinářů. Na čtvrté prvenství může dosáhnout rychlobruslařka Martina Sáblíková, ve výběru je i dvojnásobná vítězka tenistka Petra Kvitová a předloňská "královna" Ester Ledecká. Novináři vybrali do finálové desítky pět stejných sportovců jako vloni, chybí ale obhájce prvenství judista Lukáš Krpálek.

Další zprávy