Travel Service má nového spolumajitele z Islandu

hpv
18. 9. 2007 12:45
Charterový trh má nového hráče
Jeden Boeing 787 Dreamliner si objednala i česká společnost Travel Service.
Jeden Boeing 787 Dreamliner si objednala i česká společnost Travel Service. | Foto: Boeing

Praha - Letecká společnost Travel Service má od dnešního dne nového spolumajitele. Stal se jím islandský holding Icelandair Group, který získal v české charterové firmě poloviční podíl. Severu Aktuálně.cz to potvrdil zdroj z firmy.

Islanďani zároveň získali roční opci na nákup dalších třiceti procent akcií Travel Service.

Současné vedení Travel Service ve firmě zůstává i po kapitálovém vstupu Islanďanů.

Letecká společnost Travel Service za uplynulý rok vydělala necelých 27 milionů korun hrubého. Čistý zisk pak dosáhl 14,5 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Travel Service je největší charterovým dopravcem v zemi. Vyjma nepravidelných linek, létá i na nízkonákladových spojích, a to pod značkou Smart Wings. Ve flotile má jedenáct letadel deset typů boeing a jednu Cessnu určenou pro privátní lety.

Společnost si však již objednala další stroje, včetně americké novinky: Boeing 787 Dreamliner

Pod Icelandair Group spadá dvanáct společností, včetně firmy Icelandair Cargo nebo Loftleidir. Všechny firmy patřící do holdingu podnikají v dopravě, nebo cestovním ruchu.

Skupina Icelandair Group v uplynulém roce vydělala čistých 2,6 miliardy islandských korun, tedy asi 850 miliónů korun. Celkem a to včetně carga letadel provozuje šedesátku strojů, především značky Boeing.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy