Průzkum: Třetina firem daruje partnerům univerzální poukázky

ČTK ČTK
12. 4. 2015 9:07
Téměř desetina podniků dává vstupenky na kulturní či sportovní akce, čtyři procenta darují nějaký typ zážitku, gastronomického nebo adrenalinového.
Firmy poskytují partnerům takzvané univerzální poukázky.
Firmy poskytují partnerům takzvané univerzální poukázky. | Foto: Sodexho

Praha - Třetina firem svým obchodním partnerům místo konkrétních dárků poskytuje takzvané univerzální poukázky.

Téměř desetina podniků dává vstupenky na kulturní či sportovní akce, čtyři procenta darují nějaký typ zážitku, gastronomického nebo adrenalinového. Vyplývá to z průzkumu společnosti Sodexo Benefity, který se uskutečnil na vzorku 300 firem.

"Čím dál více firem si uvědomuje, že své obchodní partnery i zaměstnance musí dlouhodobě efektivně motivovat, pokud má firma růst. Stanovit ale dobrou motivaci je bez důkladné znalosti osobních potřeb a zájmů obchodního partnera či zaměstnance prakticky nemožné," uvedl Tomáš Kopřiva, ředitel divize společnosti Sodexo Benefity, která se zabývá právě problematikou motivačních dárkových poukázek.

Univerzální kupony podle Kopřivy problém řeší tím, že konečnou volbu nechávají na obdarovávaném. Průzkum dále ukázal, že téměř polovina firem obdarovává obchodní partnery jednou ročně, téměř 45 procent dvakrát ročně a 10 procent podniků třikrát ročně.

Nejčastěji chtějí firmy zlepšit či podpořit dobrý vztah se svým obchodním partnerem (98 procent), 90 procent tak chce poděkovat za dobrou spolupráci, 84 procent firem dárky vnímá jako nástroj jak si udržet obchodního partnera a téměř 70 procent dárky používá jako nástroj ke zvýšení prodejů.

Univerzální poukázkou lze platit na řadě míst, například za oblečení, knihy, sportovní potřeby, parfémy, zájezdy, kosmetiku, hračky, elektroniku či vstupenky do kina a do divadla.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Anthony při debutu za Portland k výhře nepomohl

S novou posilou Carmelem Anthonym nastoupili basketbalisté Portlandu v úterním programu NBA v New Orleansu, pětatřicetiletá hvězda je však k vítězství nedovedla. Blazers podlehli 104:115 a zaznamenali už desátou porážku v sezoně. LeBron James se stal prvním hráčem v historii, který proti všem 30 ligovým klubům zaznamenal triple double, a Lakers se po výhře 112:107 nad Oklahomou znovu osamostatnili v čele tabulky.

Výsledky NBA:

LA Lakers - Oklahoma City 112:107, Memphis - Golden State 95:114, New Orleans - Portland 115:104, Sacramento - Phoenix 120:116.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 je kvůli nehodě uzavřena u Brna směrem na Vyškov

Kvůli nehodě osobního a nákladního auta u Rohlenky na Brněnsku byla ve středu ráno téměř na čtyři hodiny uzavřena dálnice D1 mezi kilometry 203 a 210 ve směru z Brna na Vyškov. Řidič osobního vozu utrpěl zranění a jeho spolujezdec zemřel. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra a mluvčího jihomoravské policie.

Kvůli nehodě byla dálnice D1 východně od Brna uzavřena zhruba od 3:00. Dálnice byla opět zprůjezdněna kolem 6:45. Policie předpokládá, že doprava v místě nehody se postupně stabilizuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy