Průzkum: Třetina firem daruje partnerům univerzální poukázky

ČTK ČTK
12. 4. 2015 9:07
Téměř desetina podniků dává vstupenky na kulturní či sportovní akce, čtyři procenta darují nějaký typ zážitku, gastronomického nebo adrenalinového.
Firmy poskytují partnerům takzvané univerzální poukázky.
Firmy poskytují partnerům takzvané univerzální poukázky. | Foto: Sodexho

Praha - Třetina firem svým obchodním partnerům místo konkrétních dárků poskytuje takzvané univerzální poukázky.

Téměř desetina podniků dává vstupenky na kulturní či sportovní akce, čtyři procenta darují nějaký typ zážitku, gastronomického nebo adrenalinového. Vyplývá to z průzkumu společnosti Sodexo Benefity, který se uskutečnil na vzorku 300 firem.

"Čím dál více firem si uvědomuje, že své obchodní partnery i zaměstnance musí dlouhodobě efektivně motivovat, pokud má firma růst. Stanovit ale dobrou motivaci je bez důkladné znalosti osobních potřeb a zájmů obchodního partnera či zaměstnance prakticky nemožné," uvedl Tomáš Kopřiva, ředitel divize společnosti Sodexo Benefity, která se zabývá právě problematikou motivačních dárkových poukázek.

Univerzální kupony podle Kopřivy problém řeší tím, že konečnou volbu nechávají na obdarovávaném. Průzkum dále ukázal, že téměř polovina firem obdarovává obchodní partnery jednou ročně, téměř 45 procent dvakrát ročně a 10 procent podniků třikrát ročně.

Nejčastěji chtějí firmy zlepšit či podpořit dobrý vztah se svým obchodním partnerem (98 procent), 90 procent tak chce poděkovat za dobrou spolupráci, 84 procent firem dárky vnímá jako nástroj jak si udržet obchodního partnera a téměř 70 procent dárky používá jako nástroj ke zvýšení prodejů.

Univerzální poukázkou lze platit na řadě míst, například za oblečení, knihy, sportovní potřeby, parfémy, zájezdy, kosmetiku, hračky, elektroniku či vstupenky do kina a do divadla.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Basketbalisté v generálce před kvalifikací na OH porazili Tunisko

Čeští basketbalisté završili generálku před olympijskou kvalifikací vítězně, když porazili v posledním utkání na turnaji v Hamburku Tunisko 85:55, a obsadili konečné třetí místo. Nejlepším střelcem zápasu byl Martin Peterka s 18 body, dalších 14 přidal Patrik Auda. Svěřence Ronena Ginzburga čeká v příštích dnech závěrečné soustředění v Praze a do dějiště kvalifikace v kanadské Victorii odcestují 25. června. První duel s Tureckem tam absolvují 1. července.

Češi, kteří se na turnaji představili bez hlavních hvězd Tomáše Satoranského, Jana Veselého, Jaromíra Bohačíka nebo Vojtěcha Hrubana, se snažili proti Tunisku napravit porážky s Německem (62:95) a Itálií (71:83). V úvodní čtvrtině se dostali díky 11 bodům Martina Peterky do šestibodového náskoku, soupeř ale ještě v závěru hracího období srovnal na 20:20.

Vyrovnaný boj pokračoval i ve druhé části, kdy Češi měli sice dál vysokou úspěšnost střel za tři body, soupeř ale s nimi stále držel krok. Klíčovou sekvenci proto Ginzburgův výběr zaznamenal hned po přestávce, kdy se po 13 bodech v řadě dostal do vedení 57:38. K Peterkovi se střelecky přidal Auda nebo Ondřej Sehnal.

V tuniském týmu byl následně vyloučen po pěti faulech osmibodový Salah Medžri, nicméně hvězda afrického celku se s verdiktem rozhodčích nehodlala smířit a v dalším průběhu zápasu se neustále vracela z kabiny na palubovku. Medžrimu musel nakonec domluvit i trenér Dirk Bauermann. Třetí čtvrtinu Češi vyhráli 27:6 a náskok do závěrečného klaksonu navýšili na rozdíl 30 bodů. Na turnaji skončili s jednou výhrou třetí, Tunisané pořadí uzavřeli. O vítězství se od 20:30 utkají domácí Němci s Itálií.

Přípravný turnaj basketbalistů v Hamburku:

ČR - Tunisko 85:55 (20:20, 42:38, 69:44)

Nejvíce bodů: Peterka 18, Auda 14, Sehnal 12 - Mamáví, Mabruk a Hadidane po 9. Fauly: 24:25. Trestné hody: 18/13 - 18/8. Trojky: 12:3. Doskoky: 42:28.

20:30 Německo - Itálie.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Bruce Springsteena na Broadwayi neuslyší lidé naočkovaní AstraZenecou

Slavný americký písničkář Bruce Springsteen bude od příští soboty 26. června opět vystupovat na newyorské Broadwayi se svou komorní show Springsteen on Broadway, kde hraje na kytaru i klavír, vypráví nebo čte úryvky z autobiografie. Jak ale informoval britský deník Guardian, do sálu smí jen lidé naočkovaní dvěma dávkami vakcíny Pfizer-BioNTech a Moderna nebo jednou dávkou Johnson & Johnson. Ti, kdo dostali vakcínu AstraZeneca, rozšířenou ve Velké Británii a Kanadě, pořadatelé dovnitř nevpustí. AstraZenecu pro použití v USA dosud neschválil tamní Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

Opatření kritizuje třeba kanadský deník Toronto Star. "Show must go on. Ale vás, co jste dostali AstraZenecu, nikdo nezval," napsal list, podle nějž tak Springsteenovu show nemohou vidět Kanaďané či Britové, kteří byli naočkovaní doma, ale pohybují se v USA.

Posluchači budou smět zaplnit všech 1710 míst v sále divadla St. James Theatre, respirátory uvnitř nejsou povinné.

Zdroj: Guardian
Další zprávy