Soutěž Zaměstnavatel roku zpřísnila, ale vítěz obhájil

Petr Kučera Petr Kučera
14. 6. 2011 19:03
Mezi 108 firmami zvítězila společnost AGC Flat Glass Czech

Praha - Titul Zaměstnavatel roku obhájila společnost AGC Flat Glass Czech. Zvítězila v konkurenci 108 přihlášených firem. 

Druhé místo získala společnost NOVEM Car Interior Design, třetí skončila Mondi Štětí.

Výsledky soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku 2011 vyhlásila pořádající společnost Fincentrum.

Kritéria soutěže letos zpřísnila, přihlášené firmy prošly detailní analýzou institutu Saratoga z mezinárodní poradenské sítě PwC. Pořadatelé v dotaznících zjišťovali například náklady na odměňování a jejich poměr vůči celkovým výnosům společnosti, dále rozsah školení, možnosti povýšení v rámci firmy, počet pracovních úrazů nebo míru fluktuace zaměstnanců.

Nejžádanějším zaměstnavatelem pro studenty vysokých škol je energetický gigant ČEZ, další medailové příčky patří Google Czech Republic a Komerční bance.

Společností s nejlepším přístupem k handicapovaným pracovníkům se stala Škoda Auto, druhé místo patří firmě Medicco, třetí pak České televizi.

Letos poprvé vyhlásili pořadatelé také výsledky speciální kategorie pro firmy do 500 zaměstnanců s názvem Progresivní zaměstnavatel. Zvítězila společnost Centroprojekt před firmami Lapp Kabel a GMC Software Technology.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy