Nejodpovědnější velkou firmou roku je tuzemská pobočka IBM

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 10. 2014 9:00
Cenu pro nejodpovědnějšího lídra byznysu si odnesla generální ředitelka Sodexo Benefity Martina Grygar Březinová.
Odpovědným lídrem byla ve veřejném hlasování zvolena generální ředitelka Sodexo Benefity Martina Grygar Březinová.
Odpovědným lídrem byla ve veřejném hlasování zvolena generální ředitelka Sodexo Benefity Martina Grygar Březinová. | Foto: BPS

Praha - Vítězem soutěže TOP Odpovědná velká firma 2014 se stala tuzemská pobočka společnosti IBM. Na druhém místě skončila firma Microsoft a na třetím ČEZ. Mezi malými firmami vyhrála strojírenská společnost ZLKL z Olomoucka. ČTK to sdělili pořadatelé soutěže.

Do národní soutěže TOP Odpovědná firma, v níž nezisková platforma Byznys pro společnost každoročně ohodnocuje nejlepší firmy a jejich projekty udržitelného a odpovědného podnikání v České republice, se přihlásil letos rekordní počet 101 firem.

IBM byla letos oceněna za inovace a strategický koncept pracovního začleňování znevýhodněných skupin obyvatel, Microsoft za integraci odpovědného přístupu v rámci byznysu a ČEZ za konzistentní přístup a podporu regionů.

Za ochranu životního prostředí byla oceněna Skanska. "U velké stavební firmy je odpovědnost k životnímu prostředí dvojnásob důležitá a společnost Skanska je vynikajícím příkladem," uvádí se ve zdůvodnění.

Odpovědným lídrem byla ve veřejném hlasování zvolena generální ředitelka Sodexo Benefity Martina Grygar Březinová. Novinářská cena za propagaci odpovědného a udržitelného podnikání pak míří za Petrou Horákovou z nakladatelství Economia.

TOP Odpovědná firma je nezávislá cena, která od roku 2004 vyzdvihuje nejkvalitnější a inovativní aktivity společností v oblasti udržitelného a odpovědného podnikání v ČR. Projekty hodnotí expertní komise složená z vedoucích zástupců komerčního sektoru, samosprávy, neziskových a odborných organizací.

Kompletní výsledky TOP Odpovědná firma 2014:

TOP ODPOVĚDNÁ VELKÁ FIRMA 2014 (cena společnosti Tchibo Praha)

Vítěz kategorie: IBM Česká republika

TOP ODPOVĚDNÁ MALÁ FIRMA 2014 (cena společnosti Microsoft Česká republika)

Vítěz kategorie: ZLKL

DIVERZITA 2014 (cena společnosti GSK- za podporu a rozvoj diverzity ve firemním prostředí)

Vítěz kategorie: IBM Česká republika

FIRMA VSTŘÍCNÁ OZP 2014 (cena společnosti Noda Technologies za podporu zapojení osob se zdravotním postižením na trhu práce)

Vítěz kategorie: Siemens

PRACOVIŠTĚ BUDOUCNOSTI 2014 (cena společnosti Accenture za péči o lidské zdroje a podporu rozvoje zaměstnanců)

Vítěz kategorie: GlaxoSmithKline

SPOLEČENSKY PROSPĚŠNÝ PROJEKT 2014 (cena společnosti  GE Money Bank za inovativní projekt zaměřený na řešení aktuálních společenských témat)

Vítěz kategorie: Skupina ČEZ - Oranžový přechod

FIRMA A ŠKOLA 2014 (cena Skupiny ČEZ za projekt zaměřený na rozvoj a podporu vzdělávání)

Vítěz kategorie: O2 Czech Republic - Think Big School

NEJANGAŽOVANĚJŠÍ ZAMĚSTNANCI 2014 (cena společnosti Tesco Stores ČR za inovativní zapojování zaměstnanců do veřejně prospěšných projektů)

Vítěz kategorie: Allen & Overy

LEADER V ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ 2014 (cena společnosti Tetra Pak Česká republika za ochranu životního prostředí a nová řešení pro firemní provoz, partnery či zákazníky)

Vítěz kategorie: Skanska

ODPOVĚDNÝ REPORTING 2014 (cena společnosti PwC Česká republika - pro firmu, která komplexně, transparentně a efektivně měří a komunikuje své aktivity v oblasti odpovědného a udržitelného podnikání)

Vítěz kategorie: Plzeňský Prazdroj

ODPOVĚDNÁ FIRMA OLOMOUCKÉHO KRAJE 2014 (cena společnosti TESCO SW pro střední a malé firmy, které rozvíjejí udržitelné podnikání a podporují tak místní region a komunitu)

Vítěz kategorie: PRO-BIO

ODPOVĚDNÝ HOTEL A RESTAURACE 2014

Vítěz kategorie: Park Inn by Radisson Hotel Ostrava

ODPOVĚDNÝ LEADER 2014 (cena společnosti Zentiva - vítěze vybírají hlasováním čtenáři Aktuálně.cz)

Vítěz kategorie: Martina Grygar Březinová, generální ředitelka Sodexo Benefity

NOVINÁŘSKÁ CENA ODPOVĚDNÉHO BYZNYSU 2014 (cena za propagaci odpovědného a udržitelného podnikání)

Vítěz kategorie: Petra Horáková, Economia

CENA VEŘEJNOSTI TOP ODPOVĚDNÁ VELKÁ FIRMA (cena Hospodářských novin a iHNED.cz)

Vítěz kategorie: IBM Česká republika

CENA VEŘEJNOSTI TOP ODPOVĚDNÁ MALÁ FIRMA (cena Hospodářských novin a iHNED.cz )

Vítěz kategorie: Advantage Consulting


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Fond J&T Arch Investments koupí 9,99 procenta v Moneta Money Bank

Fond J&T Arch Investments koupí 9,99 procenta akcií Moneta Money Bank od fondu Petrus Advisers. V následující dnech fond plánuje požádat Českou národní banku o schválení nabytí kvalifikované účasti. 

Minoritní podíl fond koupí ve dvou krocích. První část ve výši 8,89 procenta nabude bezprostředně, zbývajících 1,1 procenta pak pořídí do konce roku. Fond akcie kupuje za prémii oproti aktuální tržní ceně.

před 1 hodinou

Celosvětové kapacity pro výrobu jaderné energie je zapotřebí do roku 2050 zdvojnásobit, uvedla IEA

Celosvětové kapacity pro výrobu jaderné energie je zapotřebí do roku 2050 zdvojnásobit, aby se podařilo dosáhnout uhlíkové neutrality. Uvedla to Mezinárodní agentura pro energii (IEA) v dnešní zprávě. Růst produkce jaderné energie by měl rovněž pomoci nynějším snahám vlád posílit energetickou bezpečnost snížením závislosti na dovozu fosilních paliv.

"Odchod energetického sektoru od fosilních paliv může být díky jaderné energii rychlejší a bezpečnější," uvedla IEA. "V dnešní globální energetické krizi se snižování závislosti na dovozu fosilních paliv stává prioritou při zajišťování energetické bezpečnosti. Neméně důležitá je klimatická krize," dodala. K dosažení uhlíkové neutrality je podle IEA zapotřebí do roku 2050 zvýšit kapacity pro výrobu jaderné energie na 812 ze současných 413 gigawattů.

Agentura rovněž upozornila, že téměř dvě třetiny jaderných elektráren jsou nyní starší než 30 let a že produkce jaderné energie ve vyspělých ekonomikách by do roku 2030 mohla klesnout o třetinu. Podle šéfa IEA Fatiha Birola nyní nicméně nastaly podmínky k většímu využívání jaderné energie.

"Vzhledem k dnešní globální energetické krizi, prudce rostoucím cenám fosilních paliv, problémům v oblasti energetické bezpečnosti a ambiciózním klimatickým závazkům věřím, že jaderná energie má unikátní příležitost pro návrat," uvedl Birol. "Nová éra pro jadernou energii ale není v žádném případě zaručena. Bude záviset na tom, zda vlády uskuteční kroky k zajištění bezpečnosti a udržitelnosti provozu jaderných elektráren v příštích letech," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy