Provoz vlaků mezí Plzní a Domažlicemi se na tři měsíce zastaví

ČTK ČTK
26. 2. 2018 17:05
Za všechny expresy linky Praha - Mnichov a osobní i spěšné vlaky pojede náhradní autobusová doprava podle výlukových jízdních řádů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Plzeň - Stavební práce Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) zastaví na tři měsíce provoz vlaků na hlavní trati z Plzně do Domažlic. Dlouhodobá nepřetržitá výluka mezi stanicí Plzeň hlavní nádraží a Vejprnicemi začne ve čtvrtek 1. března a potrvá do 30. května.

Za všechny expresy linky Praha - Mnichov a osobní i spěšné vlaky pojede náhradní autobusová doprava dle výlukových jízdních řádů, řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

V plzeňské části Skvrňany začíná dvouletá přestavba domažlické železniční trati za 1,085 miliardy korun. Práce na železničním svršku i na hlavní silnici začnou naplno 1. března, řekl Přemysl Holmik ze společnosti Swietelsky stavební, která s firmou Swietelsky Rail CZ vyhrála soutěž na další etapu modernizace plzeňského uzlu, která si do roku 2022 vyžádá 6,3 miliardy korun a nyní je v polovině.

"Za mezinárodní expresy pojedou autobusy v úseku Rokycany/Plzeň hl.n. - Nýřany a opačně. Náhradní doprava bude v úseku Plzeň - Nýřany a zpět organizována v odlišných časech a trasách a autobusy pojedou výhradně podle výlukového jízdního řádu," uvedl obchodní ředitel ČD v Plzni Vladimír Kostelný. Vlaky kategorie Ex budou mimořádně stavět ve stanicích Rokycany a Nýřany pro přestup na náhradní autobusy.

Pro regionální vlaky platí samostatný výlukový jízdní řád. Za většinu pojede náhradní autobusová doprava v úseku Plzeň - Vejprnice a opačně. Většinou pojedou dva spoje, jeden obsluhující zastávky podle pravidelného zastavení vlaku, který ale odjíždí ze stanice Plzeň hlavní nádraží dříve než je odjezd vlaku, a do Plzně naopak přijíždí později. Druhý spoj pojede do Vejprnic přímo v čase pravidelného odjezdu vlaku.

Zastávky náhradní autobusové dopravy jsou za sebou v Šumavské ulici, v Koperníkově ulici - ve směru na Vejprnice, v Němejcově ulici - směr Plzeň, zastávka MHD Škoda VII. brána, Vejprnice před staniční budovou, autobusová zastávka Tlučná ZŠ a Nýřany před staniční budovou.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy