Provoz vlaků mezí Plzní a Domažlicemi se na tři měsíce zastaví

ČTK ČTK
26. 2. 2018 17:05
Za všechny expresy linky Praha - Mnichov a osobní i spěšné vlaky pojede náhradní autobusová doprava podle výlukových jízdních řádů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Plzeň - Stavební práce Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) zastaví na tři měsíce provoz vlaků na hlavní trati z Plzně do Domažlic. Dlouhodobá nepřetržitá výluka mezi stanicí Plzeň hlavní nádraží a Vejprnicemi začne ve čtvrtek 1. března a potrvá do 30. května.

Za všechny expresy linky Praha - Mnichov a osobní i spěšné vlaky pojede náhradní autobusová doprava dle výlukových jízdních řádů, řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

V plzeňské části Skvrňany začíná dvouletá přestavba domažlické železniční trati za 1,085 miliardy korun. Práce na železničním svršku i na hlavní silnici začnou naplno 1. března, řekl Přemysl Holmik ze společnosti Swietelsky stavební, která s firmou Swietelsky Rail CZ vyhrála soutěž na další etapu modernizace plzeňského uzlu, která si do roku 2022 vyžádá 6,3 miliardy korun a nyní je v polovině.

"Za mezinárodní expresy pojedou autobusy v úseku Rokycany/Plzeň hl.n. - Nýřany a opačně. Náhradní doprava bude v úseku Plzeň - Nýřany a zpět organizována v odlišných časech a trasách a autobusy pojedou výhradně podle výlukového jízdního řádu," uvedl obchodní ředitel ČD v Plzni Vladimír Kostelný. Vlaky kategorie Ex budou mimořádně stavět ve stanicích Rokycany a Nýřany pro přestup na náhradní autobusy.

Pro regionální vlaky platí samostatný výlukový jízdní řád. Za většinu pojede náhradní autobusová doprava v úseku Plzeň - Vejprnice a opačně. Většinou pojedou dva spoje, jeden obsluhující zastávky podle pravidelného zastavení vlaku, který ale odjíždí ze stanice Plzeň hlavní nádraží dříve než je odjezd vlaku, a do Plzně naopak přijíždí později. Druhý spoj pojede do Vejprnic přímo v čase pravidelného odjezdu vlaku.

Zastávky náhradní autobusové dopravy jsou za sebou v Šumavské ulici, v Koperníkově ulici - ve směru na Vejprnice, v Němejcově ulici - směr Plzeň, zastávka MHD Škoda VII. brána, Vejprnice před staniční budovou, autobusová zastávka Tlučná ZŠ a Nýřany před staniční budovou.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy