Vánoční půjčky jsou zlo. Pokud ale neodoláte, najdete v našem přehledu tu nejlevnější

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
21. 11. 2018 12:18
Před Vánocemi se tradičně zvyšuje zájem o spotřebitelské úvěry. Krotitelé dluhů sice vánoční půjčky nedoporučují, pokud však přesto neodoláte, vyzkoušejte náš přehled. Ten napoví, kde si půjčit nejlevněji modelových 20 tisíc.
Air Bank - pobočka Praha, Vodičkova
Air Bank - pobočka Praha, Vodičkova | Foto: Air Bank

Air bank

  • půjčka: 20 000 korun
  • doba splácení: 10 měsíců
  • měsíční splátka: 2 072 Kč
  • úroková sazba: 5,9 %
  • RPSN: 6,07 %
  • celkem: 20 522 Kč (přeplatek 522 Kč)

"Poskytnutí i vedení půjčky je zdarma. Stejně tak si může klient bezplatně měnit výši splátky a termín splátky. Zdarma jde dělat i mimořádné splátky nebo půjčku předčasně splatit. Vše navíc klient zvládne zařídit ze svého internetového bankovnictví," říká tisková mluvčí Air bank Jana Karasová. 

Co je potřeba: občanský průkaz a k němu druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, zbrojní průkaz nebo rodný list).

Dále doklad o výdělku, který jde doložit dvěma způsoby: Potvrzením o příjmu (ne starší 30 dní) - nejlépe přímo na formuláři banky. Výpisy z účtu za poslední 3 měsíce - musí se jednat o výpisy z účtu, na který dostává klient výplatu, výpisy musí být kompletní a s označením čísla účtu, majitele účtu a jeho adresou. "Na výpisech musí být výše mzdy a její odesílatel; nesmí se jednat o pouhé přehledy transakcí ani printscreeny z internetového bankovnictví," doplňuje Jana Karasová.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Sprinterka Pírková skončila místo semifinále HME na ošetřovně

Sprinterka Marcela Pírková na halovém mistrovství Evropy v Toruni díky vyrovnanému osobnímu rekordu 7,34 sekundy postoupila do semifinále šedesátky, ale na jeho start se nepostaví. Bezprostředně za cílem rozběhu totiž spadla a zranila se. Místo přípravy na semifinále zamířila na ošetřovnu a na hotel.

Ve vyrovnaném pátém rozběhu skončila pětadvacetiletá Češka šestá, ale byl to nejrychlejší ze všech pěti běhů, takže vedle čtyř přímo postupujících z něj prošly další tři závodnice na čas.

Pírková se z toho ale ani nestihla radovat. Těsně za cílovou čárou spadla, jen těžko se zvedla a kulhala. "Marcela si s největší pravděpodobností natrhla zadní stehenní sval. Chladíme, stáhli jsme to. Jde na ultrazvukové vyšetření na hotel. Sotva chodí, na běh to určitě není," řekla České televizi šéflékařka české reprezentace Karolína Velebová.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy