Vánoční půjčky jsou zlo. Pokud ale neodoláte, najdete v našem přehledu tu nejlevnější

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
21. 11. 2018 12:18
Před Vánocemi se tradičně zvyšuje zájem o spotřebitelské úvěry. Krotitelé dluhů sice vánoční půjčky nedoporučují, pokud však přesto neodoláte, vyzkoušejte náš přehled. Ten napoví, kde si půjčit nejlevněji modelových 20 tisíc.
Foto: ČTK

Neděláte chybu?

Ještě než pro peníze vyrazíte, přečtěte si ale následující rady z indexu odpovědného úvěrování. 

  • Nejprve vůbec zvažte, zda půjčku opravdu potřebujete. Co kdybyste přehodnotili plány a nakoupili příbuzným a blízkým jen drobnosti?
  • Neřiďte se inzeráty a reklamami, které před Vánocemi zaplaví billboardy, výlohy, obrazovky. Uvedená čísla většinou nejsou konečná. 
  • Zkuste si půjčit nejdříve u bank a velkých nebankovních společností. Dejte přednost těm, které nabízejí možnost průběžného splácení jistiny.
  • Pamatujte, že odpovědné úvěrové společnosti zájemce o půjčku prověřují, nahlížejí do různých registrů, dopředu si ověřují vaši schopnost splácet. "Pokud je vaše žádost zamítnuta z důvodu neuhrazených dluhů nebo insolvence, nepůjčujte si. Snažte se co nejvíce omezit své výdaje, hledat další zdroje příjmů a stabilizovat finanční situaci," říká finanční ombudsman Home Creditu Miroslav Zborovský.
  • Pokud vás banky a větší společnosti odmítnou, běžte za těmi zbylými. Ale dobře si je prověřte a vždy se ujistěte, že víte, kolik budete muset vrátit.
  • Jejich aktuální hodnocení a kritiku najdete například na webu www.jakprezitdluhy.cz. Nabídku mikropůjček tam zhodnotila společnost Člověk v tísni.
  • Dostanete-li se do problémů se splácením, běžte do nejbližší dluhové poradny a aktivně vše řešte.
  • Nikdy si neberte půjčku na splácení jiné půjčky.  
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy