Ve frontě na testy: Na Václaváku se stojí už od pěti ráno, překvapil však Motol

Ve frontě na testy: Na Václaváku se stojí už od pěti ráno, překvapil však Motol
Je osm ráno a fronta k odběrovému místu na Václavském náměstí má bezmála 200 metrů.
První "trpělivci" ve frontě zde čekají od páté ranní, zatímco kolem mezitím projdou tisíce lidí.
Někteří si na dlouhé čekání vzali židličku.
V osm ráno vystoupí muž s rouškou a se štítem a začne čekající postupně volat k sobě.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
14. 9. 2020 18:21
Prošli jsme čtyři odběrová místa v Praze, abychom se podívali, jak velký zájem tam je o testování na koronavirus. Například na Václavském náměstí lidé čekali i čtyři hodiny jen na pořadový lístek, jinde mají za hodinu hotovo a chvílemi nemají ve frontě nikoho.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy