Obrazem: Stále ve skafandru, žádné pauzy. Takhle bojují lékaři o život lidí s covidem

Obrazem: Stále ve skafandru, žádné pauzy. Takhle bojují lékaři o život lidí s covidem
I takto může začít příběh člověka, který nakonec skončí na ARO. Anesteziologicko-resuscitačním oddělení, poslední instancí nemocnic v boji s koronavirem.
Část zdravotníků má dokonce kosmicky působící skafandry s dýchacími přístroji, které zdejší krajský špitál získal od místní firmy.
Doktor s východním přízvukem krátce vysvětluje, že muži zavádí nitrožilní kanylu (oprava: původně jsme mylně zaměnili za podobnou operaci, tracheostomii).
Místní lékaři a sestry a další personál se zde stará v době naší návštěvy o devět pacientů s těžkým průběhem. Celkem v Liberci momentálně leží přes padesát nakažených na pěti odděleních, toto je jen jedno z nich.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Radek Dragoun Jakub Plíhal, Radek Dragoun, Markéta Plíhalová
19. 10. 2020 5:25
Nádech a výdech a tak stále dokola. Jinak tak samozřejmou věc tu musí kvůli koronaviru za pacienty dělat stroje. Umělé dýchání a neustálá péče personálu drží nemocné při životě a všichni doufají, že zase začnou dýchat sami. Zdaleka ne všem se to ale nakonec podaří. Nahlédněte ve fotoreportáži Aktuálně.cz na místa poslední šance, anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnic v Táboře a Liberci.
 

Právě se děje

Další zprávy